eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO).
Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz/

Heger nebude hazardovať so životmi: Zaoberám sa možnosťou lockdownu pre všetkých! Na tri týždne

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a konzílium odborníkov. Informovala o tom Hegerova hovorkyňa Ľubica Janíková.

„Predseda vlády SR Eduard Heger v žiadnom prípade nebude hazardovať so životmi zaočkovaných či nezaočkovaných, a preto sa intenzívne zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR a konzílium odborníkov. Práve názor odborníkov je v tomto smere pre predsedu vlády kľúčový,“ uviedla Janíková.

Podľa premiéra je nutné situáciu riešiť okamžite aj preto, aby sme mali pokojnejšie Vianoce a mohli neskôr opatrenia uvoľňovať s ohľadom na blížiacu sa sezónu v cestovnom ruchu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
  2. Peter Pellegrini a podpredsedovia strany Hlas-SD.

Heger dnes vyjadril radosť nad skutočnosťou, že sa za víkend prvou dávkou vakcíny nechalo zaočkovať vyše 26-tisíc občanov. „Chcem sa úprimne poďakovať všetkým občanom, ktorí prehodnotili svoj názor a dali sa cez víkend zaočkovať,“ napísal v statuse s tým, že to „jasne dokazuje, že narastá počet tých, ktorí vnímajú závažnosť situácie.“

„Ďakujem im za prevzatie zodpovednosti za ich vlastné zdravie i za ochranu svojich blízkych. Verím, že v počte zaočkovaných dosiahneme v krátkom čase výrazný pokrok a počty obetí i hospitalizovaných začnú klesať. Aj v porovnaní s ostatnými krajinami vidíme, že tam, kde je vysoká zaočkovanosť, je výrazne nižšia miera úmrtnosti,“ dodal predseda vlády a pripojil aj súvisiaci graf.

Zdroj: fb/premier.sr

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger nebude hazardovať so životmi: Zaoberám sa možnosťou lockdownu pre všetkých! Na tri týždne

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php