tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Zúfalý lekár je za radikálne riešenie: Situácia je zlá, mŕtvi zachraňujú živých uvoľnením lôžka

Máme ešte čakať, alebo je už naozaj čas na lockdown? Kým sa politici hašteria a hľadajú najlepšie riešenie, v nemocniciach denno-denne zomierajú desiatky ľudí. Primár z nemocnice v Považskej Bystrici Milan Kulkovský je preto za radikálne riešenie.

„Podporujem vyhlásenie lockdownu. Situácia v nemocniciach je v súvislosti s ochorením Covid-19 kritická. Nemocnice sú na hranici svojich možností. Realita je taká, že mŕtvi zachraňujú živých uvoľnením lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou,“ bije na poplach primár.

V nemocnici chýbajú lôžka a zdravotníci sú vyčerpaní a zúfalí. Jedinou možnosťou, ktorá by podľa lekára dokázala zhoršovanie súčasnej situácie aspoň spomaliť, je lockdown pre všetkých, vrátane očkovaných. „Je to nespravodlivé ale jediné možné riešenie. Sprísňovanie opatrení len pre určitú skupinu ľudí je bezzubé, keďže časť z nich sebecky nerešpektuje nič a k spolupráci ich nepresvedčí ani súčasná kritická situácia a fakty,“ myslí si.

Zúfalý lekár apeluje na vládu. Zdravotný systém, nemocnice a personál potrebujú razantnú pomoc od štátu v podobe lockdownu. „Je zbytočné teraz hľadať vinníka a ukazovať prstom na jednu skupinu ľudí. Stalo sa. Ak budeme len stáť a prizerať sa, bude zbytočne zomierať stále viac ľudí. S Covidom aj bez neho. Na “čistú” medicínu sa totižto teraz len hráme,“ opisuje katastrofálnu situáciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽANO).
  2. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Ak nebude podľa Kulkovského lockdown schválený ihneď, hrozí, že bude musieť byť vyhlásený neskôr, v čase Vianočných sviatkov. „ Ja dúfam a verím, že tí z nás, ktorí ešte nie sú očkovaní, využijú práve lockdown na to, aby sa zaočkovať dali a podali nám tak, hoci neskôr, pomocnú ruku. Je nevyhnutné, aby boli v prípade schválenia lockdownu prijaté také opatrenia, ktoré budú viesť k okamžitej pomoci zasiahnutým prevádzkam, podnikateľom a občanom,“ odkázal stále neočkovaným ľuďom.

Ľudia ktorých svojím príspevkom dráždil ale majú smolu. Diskusiu pod svojim statusom radšej vypol. „Diskusiu vypínam, keďže nechcem poskytovať priestor pre agresívne a nenávisť šíriace názory. Ďakujem za pochopenie,“ ukončil svoj status primár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúfalý lekár je za radikálne riešenie: Situácia je zlá, mŕtvi zachraňujú živých uvoľnením lôžka

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku