eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Slovensko prechádza na rakúsky model. Neočkovaní sa takmer nikam nedostanú!

Od pondelka je na Slovensku podľa COVID automatu v čiernej farbe 54 okresov. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, je 19 okresov. Červených okresov je už len šesť.

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú Bratislava I – V a okres Dunajská Streda. V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Dolný Kubín, Galanta, Komárno, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Pezinok, Prešov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Skalica, Šaľa, Trenčín, Trnava, Žilina a okres Zlaté Moravce.

Aktuálne rozdelenie okresov podľa Covid automatu – Foto: korona.gov.sk

Pre očkovaných je od červeného okresu takmer všetko zatvorené

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a okres Zvolen.

Prechádzame na rakúsky model

Slovensko prechádza na tzv. rakúsky model, ktorý u susedov fungoval predtým, než zaviedli lockdown. Je prísnejší na ľudí, ktorí sa nedali zaočkovať. Tí sa od pondelka nedostanú do iných obchodov, než do základných, tzv. esenciálnych. Sem patria napríklad predajne potravín, drogérie, lekárne, výdajne internetových obchodov a ďalši

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko prechádza na rakúsky model. Neočkovaní sa takmer nikam nedostanú!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php