eReport.sk
Londýn sa spojil s Kyjevom
Britský premiér Rishi Sunak Zdroj: tasr/ap

Sunak: Boj proti nelegálnej migrácii je absolútna priorita! A čo Mikulec?

Británia a Francúzsko v pondelok podpísali novú dohodu o posilnení spolupráce s cieľom zabrániť príchodom migrantov do Británie na malých člnoch cez Lamanšský kanál.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Migranti prikrytí dekami na palube záchrannej lode Ocean Viking. Ilustračná snímka.
  2. Na ilustračnej snímke cestný hraničný priechod Horgoš.
  3. Protestujúca si na mobil natáča ťažkoodencov na v stanovom mestečku v Kútoch.
  4. Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.
  5. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  6. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  7. Hamran chce hodnosť i vyšší plat
  8. Nelegálni migranti na Slovensku na archívnej snímke.
  9. Iné referendum už bude demokratické

Viac hliadok, viac dronov

Britská ministerka vnútra Suella Bravermanová a jej francúzsky náprotivok Gerald Darmanin dohodu podpísali v Paríži. Británia podľa nej zvýši každoročnú sumu, ktorú platí Francúzsku na pokrytie nákladov na hliadkovanie. V rokoch 2022-2023 to bude v prepočte 72,2 milióna eur, píše AFP. Francúzske úrady tak môžu zvýšiť z 200 na 300 počet príslušníkov hliadok. Peniaze budú použité aj na nákup ďalších dronov, zariadení na nočné videnie i strediská pre migrantov vo Francúzsku.

Absolútna priorita vlády

Uzavretie dohody v pondelok privítal aj britský premiér Rishi Sunak, ktorý považuje boj proti nezákonnej migrácii za „absolútnu prioritu“ svojej vlády. „Som presvedčený, že absolútna priorita, na ktorú majú občania Británie v súčasnosti právo, je zakročiť proti nezákonnej migrácii,“ povedal Sunak novinárom počas letu do Indonézie, kde sa má zúčastniť na summite skupiny G20 na Bali.

Tlak verejnosti

Bravermanová v posledných týždňoch čelila rastúcemu tlaku v spojitosti so situáciou s migrantmi, pripomína BBC. Tento rok sa cez Lamanšský prieliv na malých člnoch dostalo do Británie viac než 40.000 migrantov, pričom do konca roka by to mohlo byť 50.000 či dokonca 60.000, napísala minulý týždeň AFP.

Londýn vinil Francúzsko

Londýn v posledných rokoch opakovane vinil Francúzsko, že nerobí dosť proti tomu, aby sa migranti z jeho pobrežia nevydávali na nebezpečnú plavbu k anglickým brehom. Francúzske úrady tieto obvinenia ostro odmietli.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sunak: Boj proti nelegálnej migrácii je absolútna priorita! A čo Mikulec?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti