eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Hamranova polícia upozorňuje: Dezinformátori si prihrievajú polievočku na migrantoch!

Policajný zbor SR, na čele ktorého stojí policajný prezident Štefan Hamran, ubezpečuje verejnosť, že naši muži zákona prijímajú adekvátne bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nelegálnou migráciou. Tá sa už niekoľko dlhých týždňov bytostne týka aj Slovenska, keďže už aj na území SR môžu občania stretávať nelegálnych migrantov, ktorí pochádzajú z moslimských krajín.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Belousovová o návšteve holandského kráľa
 2. Šéf Sme rodina Boris Kollár
 3. Na ilustračnej snímke cestný hraničný priechod Horgoš.
 4. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.
 5. Protestujúca si na mobil natáča ťažkoodencov na v stanovom mestečku v Kútoch.
 6. Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže
 7. Kde je premiér?
 8. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 9. Bude sa zodpovedať?
 10. Pôvodné zámery a hodnoty sa vytrácajú
 11. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.

Na Záhorí, konkrétne v Kútoch, už dokonca z iniciatívy ministerstva vnútra vyrástlo aj stanové mestečko, kde môžu títo migrantov nachádzať dočasné útočisko. Ilegálna migrácia však v mnohých občanoch vyvoláva obavy, polícia však v pondelok večer v statuse ubezpečila, že má situáciu pod kontrolou.

Nelegálni migranti nikoho nezabíjajú, nekradnú ani neznásilňujú.

Polícia SR.

„Nepodceňujeme nelegálnu migráciu. Polícia prijíma adekvátne bezpečnostné opatrenia a podieľa sa na jej riešení spolu so susednými štátmi,“ odkázali muži zákona občanom SR. Zároveň verejnosti pripomenuli, aby v súvislosti s nelegálnou migráciou nepodľahla emóciám a polopravdám. „Keďže si však na nej prihrievajú polievočku dezinformátori, aktívne sme za posledné dni vysvetľovali všetko čo s nelegálnou migráciou súvisí.Nedajte sa oklamať emotívnymi statusmi a polopravdami. Ďakujeme,“ dodali policajti, pričom svoj status doplnili aj obrázkami, cez ktoré ľuďom, ako tvrdia, ponúkajú fakty. „Nelegálni migranti nikoho nezabíjajú, nekradnú ani neznásilňujú,“ uvádza sa na jednej z grafík.

GALÉRIA – Foto: fb/policiaslovakia

Slovensko si plní svoje záväzky na vonkajšej schengenskej hranici s Ukrajinou a je potrebné, aby rovnako k svojim záväzkom pristupovali všetky krajiny. Zároveň je povinnosťou každého štátu, ktorý nemá vonkajšiu schengenskú hranicu, pomáhať v spoločnom úsilí zvládnuť migračný tlak. Vyhlásil to minister vnútra SR Roman Mikulec, ktorý sa v utorok (16.11.) a stredu zúčastnil v Bukurešti na ministerskej konferencii Salzburského fóra. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Ťažkoodenci zasahovali v Kútoch

„Vzájomná spolupráca štátov je omnoho dôležitejšia, ako keď štáty jednotlivo k tomu pristupujú svojím spôsobom. Slovenská republika konzistentne hovorí, že zvládnuť nelegálnu migráciu musíme ochranou vonkajších schengenských hraníc,“ zdôraznil Mikulec, ktorý kritizuje spolu s Hamranom, že napríklad aj Česká republika zaviedla kontroly na slovensko – českých hraniciach práve kvôli nelegálnym migrantov. Opozícia však tvrdí, že Mikulec migračnú krízu nezvláda a v tejto súvislosti sa ho v NR SR pokúša už po ôsmy krát odvolávať z funkcie rezortného šéfa.

Ešte 12. novembra sme vás informovali o policajných manévroch okolo stanového mestečka v Kútoch, kde ťažkoodenci bránili stretu nespokojných občanov s migrantmi. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamranova polícia upozorňuje: Dezinformátori si prihrievajú polievočku na migrantoch!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti