eReport.sk
Na ilustračnej snímke cestný hraničný priechod Horgoš.
Na ilustračnej snímke cestný hraničný priechod Horgoš. Foto: tasr/ap

Dráma na srbských hraniciach: Ilegálni migrantmi po sebe strieľali, mali automatické zbrane!

Jeden muž bol postrelený pri potýčke medzi migrantmi v severosrbskej obci Horgoš na hraniciach s Maďarskom, privolaná polícia zadržala množstvo ďalších mužov. V piatok o tom informovala srbská polícia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Migranti prikrytí dekami na palube záchrannej lode Ocean Viking. Ilustračná snímka.
  2. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  3. Nelegálni migranti na Slovensku na archívnej snímke.
  4. Londýn sa spojil s Kyjevom

Obyvatelia Horgoša privolali políciu s tým, že migranti v obci na seba strieľajú. Policajti po príchode na miesto činu vo štvrtok večer našli skupinu šiestich mužov a 20-ročného mladíka. Ten bol dvakrát postrelený do hrude.

Po aktéroch streľby pátrajú pomocou dronov

V srbskom pohraničí táboria tisícky migrantov a mnohokrát sa pokúšajú dostať cez žiletkový plot do Maďarska, väčšinou s pomocou prevádzačov. Maďarskí policajti migrantov často zatláčajú späť a tí potom trávia v oblasti celé mesiace, a naďalej sa pokúšajú dostať do západnej Európy.

Srbská polícia oznámila, že pomocou dronov sa pokúsi zadržať všetkých ľudí zapojených do štvrtkovej streľby. A tiež do pokusov prepašovať migrantov cez hranicu. Šéf srbskej pohraničnej polície Mile Jandrič neskôr uviedol, že v oblasti objavila približne 600 ilegálnych migrantov.

Ľudia si všimli, že mali automatické zbrane

„Boli identifikovaní jednotlivci, ktorí sa zapojili do včerajšej streľby, a našli sme aj strelné zbrane,“ uviedol Jandrič. Srbské médiá informovali, že videá zo sledovacích kamier v Horgoši ukázali, že cez obec vo štvrtok večer prechádzali veľké skupiny mužov s automatickými zbraňami a smerovali k hranici s Maďarskom.

Väčšina pochádza z Afganistanu a Sýrie

Migranti prichádzajú do Srbska zo Severného Macedónska a Bulharska, potom sa pokúšajú prekročiť hranice do členských štátov Európskej únie. Do mMaďarska a Chorvátska. Väčšinou sú z Afganistanu a Sýrie. Ostatní pochádzajú z Blízkeho východu, Afriky alebo Ázie. Nedávno Srbsko, Maďarsko a Rakúsko oznámili spoločnú akciu na zastavenie prúdu migrantov cez tento región. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dráma na srbských hraniciach: Ilegálni migrantmi po sebe strieľali, mali automatické zbrane!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti