eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

Šutaj Eštok k poľskému incidentu: Hoaxy Hamranovej polície sú v poriadku? Podsúvajú verejnosti klamstvo!

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok si myslí, že Polícia Slovenskej republiky od včerajšieho vojenského incidentu na poľskom území šíri hoaxy a klamstvá. Hamranova polícia naozaj ešte včera prišla s takmer hotovou verziou o ohrozovaní členského štátu NATO zo strany Ruska a to aj napriek tomu, že samotné Poľsko vyzývalo na zdržanlivosť a čakanie na závery vyšetrovania.

„Hoaxy Hamranovej polície sú v poriadku? Hamranova polícia včera večer šírila hoax o raketách vypálených z Ruskej federácie na územie Poľska. Nepočkala ani len za oficiálnym stanoviskom Poľských orgánov a podsúvala verejnosti klamstvo o Ruskej agresii voči členskému štátu NATO,“ uviedol Šutaj Eštok na sociálnej sieti.

Dvojaký meter polície?

Šutaj Eštok zároveň spomenul dva konkrétne prípady, kedy polícia podľa neho konala bez znalosti potrebných faktov. Spomenul útok na starostu obce Ladomirova, či na občanov požadujúcich mier v Európe.

„Keď Maroš Žilinka nechal prešetriť okolnosti zásahu do vojnového cintorína v Ladomirovej, na ktorý starosta nemal potrebný súhlas Ministerstva vnútra SR, hneď bol označený za ruského trolla a šíriteľa ruskej propagandy. Pritom iba postupoval ako orgán presadzovania práva, keď nechal celú situáciu náležite prešetriť. Keď ľudia na Slovensku vyslovili túžbu po mieri, polícia sa im vyhrážala, že môžu byť stíhaní za trestný čin ohrozenia mieru, čo je absurdné,“ myslí si Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Je polícia neschopná?
 2. Zľava Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO).
 3. Zľava Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO).
 4. Minister hospodárstva SR Karel Hirman.
 5. slovnaft vláda ohrozuje bezpečnosť
 6. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
 7. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti
 8. Potrebuje svet jadrovú vojnu?
 9. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
 10. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba
 11. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.

Políciu podľa neho zároveň pod vedením Hamrana nezaujíma pravdivosť. „Je zrejmé, že polícia posudzuje informácie nie podľa pravdivosti, ale podľa toho, kto ich šíri. Ľudia na Slovensku sa asi musia zmieriť s tým, že nemôžu konať slobodne bez toho, aby im to Hamran nezrátal,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok k poľskému incidentu: Hoaxy Hamranovej polície sú v poriadku? Podsúvajú verejnosti klamstvo!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti