eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Zdroj: tasr

Káčer: Slovensko nie je zdroj ani cieľ nelegálnej migrácie, problém nikdy nevznikol u nás!

Slovensko nie je cieľom ani zdrojom nelegálnej migrácie, problém od počiatku riešime na európskej úrovni. Skonštatoval to minister zahraničných vecí Rastislav Káčer po stredajšom rokovaní vlády. Podčiarkol, že SR si riadne plní svoje povinnosti a svoju vonkajšiu hranicu Schengenu aj riadne chráni.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Kaliňák v štúdiu súkromnej spravodajskej televízie.
  2. Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
  3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  4. plot, migranti, migrácia, múr

„Sme krajina sekundárnej migrácie. Samozrejme, že sa prihovárame za európske riešenia,“ uviedol Káčer s tým, že výhody otvorených hraníc v rámci Schengenu sú obrovské. Pripomenul zatváranie hraníc počas pandémie nového koronavírusu.

Sme zodpovední

Aktuálny problém podľa jeho slov vzniká najmä na balkánskej trase a na vonkajšej schengenskej hranici. Poukázal nielen na zodpovednosť krajín, ktoré majú aj vonkajšiu hranicu schengenského priestoru, ale aj na zodpovednosť spoločných orgánov Európskej únie, ako je Frontex. „Sami prispievame k stráženiu, máme tam celý kontingent,“ ozrejmil.

Readmisia

Čo sa týka readmisných dohôd, minister ich označil za trochu zastaralé a zložité pri uplatňovaní. Podčiarkol, že v rámci EÚ sa rokuje o celom novom súbore legislatívy v tejto oblasti a sú aj nové smernice.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer: Slovensko nie je zdroj ani cieľ nelegálnej migrácie, problém nikdy nevznikol u nás!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti