Oficiálna policajná stránka „Hoaxy a podvody – Polícia SR“ sa rozhodne netají svojim názorom na vojnu na Ukrajine. Na nesúhlase s vojnou sa s určitosťou zhodnú takmer všetci občania, no niektorí nesúhlasia s tým, že je riešenie v posielaní zbraní ukrajinskej armáde. Pravdou je, že história a skúsenosti ukazujú, že zvyšovanie počtu zbraní v konflikte znamená jeho predĺženie, nie skrátenie. Policajti na čele so svojim prezidentom Štefanom Hamranom však trvajú na tom, že slovenské zbrane na Ukrajinu treba posielať a treba ich aj používať proti ruskej armáde. Ľudí, ktorí majú na vec iný názor, pri tom muži zákona označujú za kolaborantov.
„Slovenská republika nie je žiadnym vazalom Ruskej federácie, ktorej vojská (v rámci ZSSR) degenerovali jej ekonomický a kultúrny vývoj (a nielen to) po dobu 21 rokov okupácie, nehovoriac o celkovom trvaní komunistickej diktatúry v podobe 41 rokov. Slovensko preto veľmi dobre vedelo, čo znamená vtrhnutie vojsk cudzieho štátu na územie Ukrajiny a rozhodlo sa svojmu susedovi pomôcť. Kto iný ako najbližší susedia by mu mali byť po ruke?,“ pýtajú sa policajti na sociálnej sieti.
Je Slovensko vo vojne?
Otázkou však stále je, či vláda posielaním zbraní na Ukrajinu nezatiahla Slovensko do konfliktu. Táto otázka je vo všeobecnosti vládou a časťou médií bagatelizovaná, no v spoločnosti je viac ako rozšírená.
Mohlo by vás zaujímať:
„Slovensko sa zaradilo do zoznamu krajín, ktoré podporujú Ukrajinu. Pomáhajú jej zachovať si územnú celistvosť a nádej na lepšiu budúcnosť. Znemožňujú ruskej armáde totálne zničiť Ukrajinu a páchať ďalšie a ďalšie vojnové zločiny. Dodávaná pomoc zo strany Slovenska sa zaiste nepáči miestnym kolaborantom, ktorí síce tvrdia na jednej strane, že chcú mier, no v ich ponímaní to znamená totálnu kapituláciu Ukrajiny,“ snaží sa vysvetľovať polícia.
Ľudí s iným názorom nazývajú kolaborantmi
Ako ste si určite všimli v poslednej citácii, polícia zjavne nemá chuť diskutovať o možnosti, že by sa mier dal dosiahnuť inak ako zbraňami. Ľudí, ktorí verejne presadzujú to, aby sa na Ukrajinu zbrane neposielali, dokonca administrátori policajnej stránky považujú za proruských kolaborantov: „Cynickí kolaboranti zúria, keď vidia súdržnosť mnohých štátov EÚ a mieru solidarity voči Ukrajine. Kritizujú dodávanie zbraní, vraj tým ohrozujeme vlastnú bezpečnosť. Ak im je však ponúknuté vysvetlenie, že ide o zastarané systémy, ktoré by u nás boli na odpis, tak sa tvária, že sú hluchí a otvoria inú tému.“
„Hrdinovia za klávesnicami“ vraj nezmenia postoj vlády
Časť Slovákov dokonca sarkasticky nazývajú hrdinami za klávesnicou a na záver ubezpečujú, že slovenské zbrane budú proti ruskej armáde namierené aj naďalej. „Slovenská republika bude naďalej pomáhať Ukrajine ako sa len bude dať. Nezmenia to žiadne organizované skupiny, ani hrdinovia za klávesnicami. Naše zbrane sú nasadzované v bojoch proti ruskej armáde aj v týchto chvíľach,“ uzavreli policajti.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Hamranova polícia pripomína: Tieto naše zbrane sú na Ukrajine nasadzované aj v týchto chvíľach!