eReport.sk
Hamran nekoná zákonne
Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky. Foto: tasr

Hamran je spokojný! Polícia je hrdá na hlasovanie o ukrajinských farbách vozidiel a toto je víťaz

Ďakujú za hlasovanie o farbách, aj keď sa o farbách vôbec nehlasovalo. Polícia Slovenskej republiky, vedená policajným prezidentom Štefanom Hamranom, na svojej oficiálnej stránke srší spokojnosťou. Príspevok o hlasovaní o dizajne nových policajných áut bol vraj najúspešnejší v histórii policajnej stránky. Polícia by však možno mala šetriť radosťou, keďže k popularite príspevkov prispela kontroverzia samotného hlasovania, ktoré vyvolalo širokú kritiku občanov. Farby boli totižto predpísané – polícia bude s určitosťou chodiť v ukrajinských farbách (modrá, žltá), aj keď spojitosť farieb s našim východným susedom latentne odmieta. Víťazný návrh je síce možno podľa časti občanov pekný, no na čele celej diskusie stojí otázka, či je čas na investície do kompletného redesignu polície.

„Išlo o najvirálnejší status v histórii sociálnych sietí PZ (počet komentárov, lajkov, zdieľaní, prvý nad 100 000 lajkov). Príspevkom s anketou k novému dizajnu policajných vozidiel sme na sociálnej sieti facebook oslovili vyše 1,2 milióna ľudí. Oficiálneho hlasovania sa zúčastnilo celkovo 101 032 ľudí. Najviac hlasov 35 418 získala verzia označená lajkom, druhá v poradí sa umiestnila verzia s českým dizajnom označená srdcom s počtom 34 240 hlasov,“ pochválili sa policajti, zjavne hrdí na svoju prácu.

Toto je víťazný návrh:

Foto: Fb/policiasr

Chcú polepiť prvé vozidlo a spustiť testovanie

Prechod na ukrajinské farby nebude nárazový, ale postupný. Polícia si však aj napriek tomu príliš na čas nedáva a testovanie nového vzhľadu vozidiel chcú muži zákona začať ihneď. „V ďalšom kroku bude v rámci testovania polepené rezortné vozidlo víťazným dizajnom, vzhľadom na malý rozdiel vo výslednom hlasovaní v ankete, pri voľbe definitívnej verzie sa zohľadnia aj ceny jednotlivých verzii polepov. Viac informácií prinesieme v blízkej budúcnosti,“ uzavrela Polícia Slovenskej republiky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran je spokojný! Polícia je hrdá na hlasovanie o ukrajinských farbách vozidiel a toto je víťaz

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre