eReport.sk
Hrozia kontroly a následne uzatvorenie hraníc?
Polícia Českej republiky

Pozor na podvodníkov! Muž vylákal od ľudí milióny


Česká polícia obvinila 45-ročného muža z toho, že počas siedmich rokov vylákal od šiestich poškodených viac ako 13 miliónov korún (približne 530.000 eur), ktoré potom prehral stávkovaním. Ľudia mu uverili, že peniaze potrebuje na vybavenia dedičstva vo Švajčiarsku.

„Tvrdil im, že bol v detstve adoptovaný švajčiarskymi občanmi a má po nich zdediť nehnuteľnosť. Iným zase tvrdil, že má dediť po ujovi zo Švajčiarska. Sľuboval im, že keď za budovu bývalej školy v hodnote 70 miliónov korún (približne 2,8 milióna eur) utŕži peniaze, že im všetko vráti,“ popísala podvod policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  2. polícia, policajti
  3. Maďarská polícia. Ilustračná snímka.
  4. Pátranie po nezvestnomPoškodení podvodníkovi podľa nej uverili do takej miery, že si sami požičali peniaze od svojich rodín či od bánk. Jeden z nich, ktorý mu požičal 9,3 milióna korún (približne 370.000 eur), to nakoniec oznámil polícii, ktorá vypátrala ďalších podvedených.

Policajná hovorkyňa ďalej uviedla, že niektorí poškodení založili účet na svoje meno a tam posielali mužovi peniaze. On si tieto účty sám obhospodaroval. „Peniaze mu nemohli prichádzať na vlastný účet, pretože je proti nemu vedených 34 exekúcií vo výške necelých troch miliónov korún,“ dodala Kormošová.

Muž podľa hovorkyne nikdy neplatil žiadne povinné platby štátnym inštitúciám či platby za telefón. Podvodník je aktuálne vo väzbe, hrozí mu trest odňatia slobody od päť do desať rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozor na podvodníkov! Muž vylákal od ľudí milióny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne