eReport.sk
Štefan Hamran, foto:tasr

Hamran o protestoch: Polícia bude tvrdo zasahovať proti demonštrantom!

Podľa dočasného prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana, by mali ľudia, ktorí sa zúčastnia dnešných protivládnych protestov v Rimavskej Sobote očakávať iný prístup od polícia. Tá voči ľudom, ktorí nebudú dodržiavať pravidlá tvrdo zasiahne! Povedal o tom v relácii denníka aktuality.sk

Na dnešné popoludnie je zvolaný protivládny protest, ktorý iniciuje opozičná strana SMER-SD. Organizátori očakávajú účasť približne rovnakú ako v metropole Košíc. Odhaduje sa, že vysloviť svoj názor môže prísť až desať tisíc ľudí! Dočasný policajný prezident Štefan Hamran, vopred avizuje, že polícia nebude “bezzubá” ako to bolo počas predošlých protestoch. Povedal, že polica tvrdo zasiahne voči tým, ktorí nedodržiavajú opatrenia. „Policajný zbor bude tvrdo vystupovať proti ľuďom, ktorí uplatňujú princíp bezbrehej demokracie – mám svoje práva a na povinnosti kašlem.”.

V Bratislave nedodržali opatrenia

Reaguje tak najmä na protesty v Bratislave, kde ľudia často porušovali protipandemické opatrenia. Tie sú v červenom okrese Rimavská Sobota teraz oveľa prísnejšie. Na otázku akým spôsobom bude polícia voči demonštrantom zasahovať odpovedal stroho: „Nechajte sa prekvapiť!“

Protivládny protest

Témou dnešného protivládneho protestu v Rimavskej Sobote má byť zvyšovanie cien energií, predstavenie referendových otázok pred zberom podpisov na ďalšie referendum a podľa opozície neprijateľný návrh štátneho rozpočtu, ktorí nemyslí na platy zdravotníkov, policajtov a učiteľov. Pred pár dňami podala strana Roberta Fica návrh na odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorého dlhodobo kritizujú za zdražovanie cien elektriny.

Protivládny protest 1. septembra v Košiciach – Foto: tasr

Viac z domácej politiky:

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  3. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.
  4. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran o protestoch: Polícia bude tvrdo zasahovať proti demonštrantom!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport