eReport.sk
V popredí Michal Šimečka.
V popredí Michal Šimečka. Foto: tasr

Europoslanec zotrel OĽANO. Vždy stačí len nájsť novú výhovorku

Po vymenovaní Jána Marosza za nového šéfa Slovenského pozemkového fondu mnohí zalapali po dychu. Dôvodom je nielen Maroszove prepojenie na stranu OĽANO, ale aj to, že sa nezúčastnil oficiálneho výberového konania na ministerstve. Takýto postup sa nepáči napríklad europoslancovi Michalovi Šimečkovi.

„Boj proti “našim ľuďom” patril k sľubom, s ktorými OĽANO vyhralo voľby. Dnes za šéfa Slovenského pozemkového fondu vláda schválila Jána Marosza, bývalého poslanca OĽANO. Marosz sa téme doteraz nevenoval, a nebol dokonca ani medzi kandidátmi, ktorých posudzovala výberová komisia,“ uviedol na sociálnej sieti europoslanec, hoci tým nechce naznačovať, že by Marosz nevykonával v budúcnosti svoju funkciu dobre. Šimečka však upozorňuje.

– Foto: fb/miso.simecka

Presne takto sa však postupne ničí dôvera ľudí v politiku. Akoby na sľuboch, slovách a princípoch už vôbec nezáležalo, akoby stačilo vždy nájsť len novú výhovorku, ktorá ospravedlní ich obídenie,“ zamýšľa sa politik. „Je mi to ľúto, lebo táto vláda je v mnohom stále oveľa lepšia, ako to, čo reprezentujú Kotlebovci alebo Fico. Podobnými krokmi im však nahráva viac, ako si myslí,“ povzdychol si.

Igor Matovič a vpravo Ján Marosz.

Marosz bol poslancom za OĽANO, neskôr radil Matovičovi i Hegerovi. Teraz získal lukratívny flek. – Foto: tasr

Ján Marosz bol v minulosti poslancom národnej rady za OĽANO. Neskôr sa profiloval ako expert na dopravu, radil straníckemu šéfovi Igorovi Matovičovi i premiérovi Eduardovi Hegerovi. Jeho nominácia do kresla generálneho riaditeľa SPF však prekvapila. Dôvodom, prečo sa tak udialo, je vraj čas. „Situáciu (na SPF) potrebujeme riešiť urgentne a nateraz už nebudem organizovať ďalšie výberové konania a čakať, či víťazi výberových konaní prežijú aj mediálny tlak, ktorý sa vždy na nich spustí a je často manipulatívny, iniciovaný predovšetkým skupinami, ktoré dnes nezákonne profitujú z neprehľadnej situácie a nefunkčnosti SPF,” uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) na otázku, prečo sa Marosz nezúčastnil výberového konania.

Čítajte viac:

  1. Ján Marosz
  2. Fotka, ktorú zverejnil Róbert Puci k vymenovaniu Marosza.

Samotný Marosz sa nechal počuť, že boj proti korupcii je jeho životnou misiou. „Preto som s dôverou prijal túto výzvu a spolu s tímom odborníkov sa vrhneme od prvých dní do práce, sprehľadníme pravidlá na SPF a minimalizujeme akýkoľvek priestor pre korupciu,“ uviedol.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslanec zotrel OĽANO. Vždy stačí len nájsť novú výhovorku

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport