eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík sa túto zimu chystá šetriť: Keď bude treba, vymontujem žiarovky! Politička ho zotrela

Zdá sa, že minister hospodárstva Richard Sulík má v ostatnom čase neobyčajnú schopnosť upútať pozornosť. Najskôr zviditeľnil svoj rezort nedotiahnutým pavilónom na medzinárodnej výstave EXPO Dubaj, potom chcel rušiť úrady práce a teraz zase radí občanom, ako šetriť na energiách.

Práve problém zvyšovania cien energií od budúceho roka trápi mnohých ľudí. Minister hospodárstva Sulík na tlačovej konferencii k danej téme však nechcel dávať odporúčania, čo majú občania robiť. Namiesto toho prezradil, ako bude postupovať on. „Túto zimu očakávam, že tie ceny pôjdu hore. Tak budem viac dbať na to, aby som spotreboval menej. Keď moje deti nechajú v izbe zažnuté svetlo, tak najprv to bude dvihnutý prst, potom to bude pár teplých slov a potom im tú žiarovku vymontujem, keď si nedajú povedať,“ zauvažoval vicepremiér. Jeho slová poriadne roztrpčili národniarku Annu Belousovovú.

Richard Sulík na tlačovke hovoril o tom, ako sa chystá túto zimu šetriť. – Foto: tasr

„Takže drahí Slováci, pripravte si petrolejky po prastarých rodičoch, namiesto domácich županov kožuchy a energetickej kríze môžete ukázať dlhý nos. A za toto platíme zo svojich daní pána ministra,“ krútila hlavou na sociálnej sieti. Politička Sulíka podozrieva, že sa na tom dobre zabáva. „Seďte ticho po tme, traste sa od zimy a strachu z covidu. A keby ste sa z toho zbláznili, pani prezidentka Čaputová vám odkazuje, že nie je hanba obrátiť sa na psychiatra. Aká dojemná starostlivosť o občana! Hoci z pohľadu optiky normálneho človeka mi to príde ako vrcholný sadizmus vládnucich politických “elít”,“ pritvrdila národniarka.

– Foto: fb/anna.belousovová

„Stručne povedané: majú nás za bláznov a myslia si, že si môžu dovoliť vysmievať sa z biedy ľudí, ktorú spôsobili,“ dodala s tým, že Zuzanu Plačkovú nemali radšej púšťať z väzby. „Ako vidno, drogy môžu ohroziť na živote aj toho, kto ich neužíva. Celkom stačí, ak musí znášať hlúpe rozhodnutia „práškujúcich” politikov,“ uzavrela Belousovová.

Čítajte viac:

  1. top1 Nicholsonová
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa túto zimu chystá šetriť: Keď bude treba, vymontujem žiarovky! Politička ho zotrela

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport