eReport.sk
Zľava tvít ukrajinského ministra obrany, Boris Pistorius a Olexij Reznikov.
Zľava tvít ukrajinského ministra obrany, Boris Pistorius a Olexij Reznikov. Zdroj: twitter/ oleksiireznikov

FOTO Opäť neohlásená návšteva! Nemecký minister obrany je v Kyjeve

Opäť neohlásená návšteva! Nový nemecký minister obrany Boris Pistorius pricestoval v utorok na oficiálne neplánovanú návštevu ukrajinského hlavného mesta Kyjev, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas prejavu na obrazovke prostredníctvom videokonferencie na zasadnutí Svetového ekonomického fóra v Davose 18. januára 2023.

K návšteve Pistoriusa v ukrajinskej metropole došlo dva týždne po tom, čo Berlín súhlasil s poskytnutím bojových tankov typu Leopard nemeckej výroby na pomoc Ukrajine v boji proti ruským jednotkám.

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov zverejnil na sociálnej sieti svoju spoločnú fotografiu s Pistoriusom, ktorý držal repliku tanku. Ukrajinské ministerstvo obrany prostredníctvom svojho hovorcu potvrdilo, že fotografia vznikla v ukrajinskom hlavnom meste v utorok, spresňuje AFP.

Neohlásených návštev v do Kyjeva sa v posledných mesiacoch uskutočnilo viac. Hlavné mesto Ukrajiny takto vlani v novembri navštívil napríklad aj poradca amerického prezidenta Joea Bidena pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan. Sullivan vtedy v Kyjeve zdôraznil podporu USA pre Ukrajincov „brániacich svoju suverenitu a územnú celistvosť“. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Opäť neohlásená návšteva! Nemecký minister obrany je v Kyjeve

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti