eReport.sk
Na kombosnímke Štefan Hríb a fotografia z kontroly v jeho podniku.
Na kombosnímke Štefan Hríb a fotografia z kontroly v jeho podniku. Foto: tasr/polícia

FOTO Arogantný Hríb? Policajti ho obmedzili na slobode, v jeho lokále sa veselo nalievalo!

Kým iní prevádzkovatelia sa snažia dodržiavať protipandemické opatrenia, a to aj za ceny obrovských strát, v jednom zo známych bratislavských lokálov, je to, zdá sa, inak. Novinár a majiteľ Klubu pod lampu Štefan Hríb, ktorý v minulosti napriek zákazu vychádzania nalieval vo svojom bare koaličným politikom, sa buď zjavne nepoučil, alebo je jednoducho taký arogantný, že na pravidlá, ktoré iní dodržiavajú, kašle. Tentoraz ho však ignorácia vládnych nariadení zrejme dobehla. Po policajnej razii v klube, ktorí mu patrí, čelí trestnému stíhaniu.

V centre Bratislavy na Partizánskej ulici objavila polícia v piatok (17. 12.) po 22.00 h podnik porušujúci protipandemické opatrenia. Vo vnútri sedeli hostia, ktorí popíjali alkoholické i nealkoholické nápoje. Pri tomto incidente boli obmedzení na osobnej slobode zamestnankyňa i majiteľ podniku, ktorých po vypočutí prepustili. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania povinností za krízovej situácie.

Pokuty odmietli zaplatiť

Vo vnútri podniku policajti spozorovali osem osôb, ktoré požívali rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. „Policajti tieto osoby poučili, že sú podozrivé z páchania priestupku v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva a vyzvali ich na zaplatenie blokovej pokuty. Keďže tú osoby odmietli zaplatiť, policajti ich oznámia príslušnému správnemu orgánu,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Po vypočutí sú už na slobode, čelia trestnému stíhaniu

Zamestnankyňu podniku policajti na mieste obmedzili na osobnej slobode a odviezli na policajné oddelenie. Na políciu prišiel aj majiteľ prevádzky, ktorého polícia taktiež obmedzila na osobnej slobode. „Obidve osoby boli po vypočutí a vykonaní potrebných úkonov prepustené na slobodu,“ podotkol Szeiff s tým, že sa začalo trestné stíhanie.

Bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti zverejnila aj fotografie z interiéru podniku, kde v piatok večer zasahovala. Podľa fotografií by malo ísť o Klub pod lampou, ktorý sídli na Partizánskej ulici a jeho majiteľom je novinár Štefan Hríb.

Policajné fotografie zo zásahu v klube. – Foto: fb/polícia

S týmto klubom sa spája aj kauza poslancov Národnej rady SR Juraja Šeligu, Jany Žitňanskej a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, po ktorej sa Šeliga vzdal funkcie podpredsedu parlamentu a Žitňanská skončila ako šéfka parlamentného výboru pre sociálne veci. Na jar tohto roka totiž do noci sedeli v tomto bare, a to aj napriek vtedy platnému zákazu vychádzania.

Zdroj: fb/polícia

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bukovský vyhral súd s blogerom
  2. Policajti pri záchranárovi s transparentom pred NR SR.
  3. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  4. Juraj Droba
  5. Juraj Šeliga, Jana Žitňanská a Andrej Kiska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Arogantný Hríb? Policajti ho obmedzili na slobode, v jeho lokále sa veselo nalievalo!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti