tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Juraj Droba
Juraj Droba s exmanželkou Gabrielou a priateľkou, foto: profimedia

Známe osobnosti vyjadrili Drobovi podporu: Všetci občas o*ebávame!

Po nočnom žúre v bratislavskom klube sa rozhodol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga a poslankyňa Jana Žitňanská odstúpiť z funkcii. Ako jediný z tohto tria Droba funkciu nepoložil. Celebrity mu za to ďakujú: „Všetci občas o*ebávame!,“ bránia si ho.

Trojica politikov sa zabávala v klube šéfredaktora časopisu Týždeň, Štefana Hríba v čase nočného vychádzania. Ba čo viac sedeli v interiéri, čo je tiež stále zakázané. Šeliga a Žitňanská sa pre to zriekli významných funkcii v národnej rade. Droba demisiu nepodal. Odôvodňuje to tým, že má na župe rozrobených niekoľko dôležitých projektov, ktoré chce dotiahnuť do konca. Celebrity, ktoré sa dajú radiť to takzvanej „bratislavskej kaviarne“ sa s tým stotožňujú. Držia mu palce!

Keď nie pokuta, tak charita

„Vzdávam sa postu podpredsedu a ospravedlňujem sa všetkým občanov. Riešili sme očkovanie, sociálne veci, komunálnu spoluprácu. Nebola to žiadna žúrka, neboli tam žiadni iní ľudia,” vyhlásil na tlačovej besede, kde oznámil svoju demisiu. Z postu odišla ja Žitňanská. Ďalej budú pokračovať ako poslanci a sú pripravení zaplatiť pokutu.

Bratislavský župan Juraj Droba si išiel vlastnou cestičkou: „Som pripravený čokoľvek za toto prijať čo si zaslúžim, pokutu alebo niečo podobné, nevidím dôvod na odstúpenie,” uviedol Droba zo strany SaS. Dodal, že ak mu nikto pokutu neudelí venuje sumu na charitu, vyberie si ktorú a skutok zverejní. „Na župe mám rozrobených veľa vecí, za tri roky sme toho mnoho urobili a za dva ďalšie roky chcem ešte dokončiť kopec iných vecí,” povedal na svoju obhajobu Droba.

Držia mu palce

Umelecká brandža za županom stojí. Aspoň táto malá vzorka. Verejne sa Drobu zastala Hrycová: „Ďurko, kiež by bol toto ten najväčší problém našej spoločnosti oceňujem, že si sa verejne ospravedlnil, len prosím neodstupuj a neprenechávaj priestor nekompetentným hlupákom. Už ich je všade viac než dosť,” napísala producentka Wanda Adamík Hrycová. Speváčka Dorota Nvotová mu venovala špeciálny status: „Nech hodí kameňom kto je bez viny. Nech hodí ten, čo si nikdy nedal ani na sekundu rúško pod nos. Kto ani o minútu neporušil zákaz vychádzania. Kto si nekúpil tovar v obchode keď mali len vydávať objednávky. Nech hodí kameň ten, čo sa išiel každý jedenkrát testovať, kto sa nestretol za celú pandémiu s nikým iba svojou bublinou. Všetci občas o* ebávame,” začala Nvotová s obhajobou. „ Nie, nemyslím že by sme mali odchádzať z práce, ktorú robíme dobre. Áno, politici majú ísť príkladom. Ale niektoré zákazy sú nezmyselné a vidia to snáď všetci,” pokračovala.

Nie si ako Pelle!

Rozvášnená Nvotová sa na záver obula do smerákov, ktorí majú podľa nej oveľa väčšie maslo na hlave ako jeden Droba: „Pelle nakupuje obleky, Fico nosi plexisklo cez pol huby. Udivuje ma, že je to nielen bez postihu, ale aj bez hejtu a dokonca aj bez ospravedlnenia! Ficove úmyselné rozhodnutie riskovať zdravie stoviek ľudí naokolo ponad svoje plexisklo sa nedá ani porovnať s pracovným stretnutím s kolegami pri víne v nesprávnych hodinách. Nemyslím si, že mali odstúpiť. A prosím pána Drobu, aby to nerobil. Sme ľudia. Keď pochybíme, úprimne sa ospravedlňme, napravme následky, prijmime pokutu a dávajme si pozor na ďalšie kroky,” uzavrela Dorota Nvotová.

Palce mu drží aj herečka Kristína Tormová či moderátor Richard Vrablec: „Ja, Richard Vrablec hrdo stojím za tebou. Kto robí, robí aj chyby, a toto je úplná drobnosť oproti tomu čo tú iní napáchali a stále sedia v parlamente. Neriešme však iných, riešme tvoj prešľap. No a čo, zaslúžiš si jedno veľké ďakujem, za to čo robíš, a v žiadnom prípade, my občania župy, nesmieme byt potrestaní tvojim odstúpením.”

Foto: tasr, profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známe osobnosti vyjadrili Drobovi podporu: Všetci občas o*ebávame!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku