eReport.sk
V popredí Jana Žitňanská a Juraj Šeliga Foto: tasr

EXKLUZÍVNE Hriešnikov Šeligu, Žitňanskú a Drobu nespája len žúrka! Lukratívne bývanie vedľa Čaputovej

Nerozlučná trojka! Len včera obletela médiá správa, že župan Juraj Droba, teraz už bývalý podpredseda parlamentu Juraj Šeliga a poslankyňa Jana Žitňanská si vyhodili z kopýtka na zakázanej párty. Straníci zo Za ľudí ihneď položili lukratívne parlamentné funkcie. Zdá sa ale, že trojicu spája okrem problémovej párty aj spoločná nehnuteľnosť.

Trojicu politikov, ktorí sa zabávali v krčme novinára Štefana Hríba po zákaze vychádzania nespája len kamarátstvo, ale aj lukratívna adresa rovno vedľa prezidentského paláca Zuzany Čaputovej.

Spolustraníci aj susedia

Zdá sa, že politickým špičkám učarovala rovnaká adresa, a to Lermontovova ulica. Žitňanská so Šeligom si dokonca našli byty vedľa seba na rovnakom, teda druhom poschodí.

Ako prvá si adresu vyhliadla bývalá europoslankyňa. Tá si byt kúpila vo februári a Šeliga nasledujúci mesiac tohto roku. Oslovili sme ohľadom kúpy aj samotnú dvojicu. Zaujímalo nás, či sa na spoločnom bývaní dohodli. Do vydania článku neodpovedali.

Obaja sa pre krčmový prešľap zriekli významných postov v národnej rade. Šeliga miesta podpredsedu parlamentu a Žitňanská predsedníctva v sociálnom výbore.

Lermontovova ulica sa nachádza neďaleko prezidentského paláca. – Foto: eReport

Radi spolu trávia čas

Nie je ale nič prekvapujúce, že si našli bývanie takto blízko seba. Ide totiž o doslova nerozlučnú parlamentnú dvojicu. Portál topky.sk ich spolu nachytal už dávnejšie. EReport si zase všimol, že koncom septembra minulého roka politik s političkou absolvovali spoločný koncert Lúčnice v Piešťanoch.

„Ja som podpredseda parlamentu a pani Žitňanská je predsedníčka nášho poslaneckého klubu a je veľmi prirodzene, že sú spoločenské podujatia, kde sa stretávame spoločne, ako predstavitelia parlamentu a strany,“ prezradil v tom čase Šeliga. Isté je ale to, že dvojicu kamarátov by si pokojne mohol niekto na prvý pohľad pomýliť so zamilovaným párikom.

Šeliga a Žitňanská spolu navštívili aj koncert v Piešťanoch minulý rok. – Foto: zpiestan.sk, koláž eReport

Župan investor

No späť k nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Byty v baráku vedľa Hodžovho námestia vlastní aj bratislavský župan Juraj Droba, ktorý sa so Šeligom a Žitňanskou objavil v inkriminovaný večer v Hríbovom pohostinstve.

Samotný župan pre eReport spresnil, že má v bytovke v blízkosti prezidentského paláca až dva byty. Jeden na prvom a druhý na treťom poschodí, takpovediac oblieha v nehnuteľnosti byty Šeligu a Žitňanskej.

Pozrite si viac FOTO lukratívnej nehnuteľnosti v GALÉRII

Zdroj: eReport

Prekvapil, že byty obývať nebude. „Dlhodobo sú mojou stratégiou popri bežnej práci investície do nehnuteľností v Bratislave. Od určitej doby sa už sústreďujem len na Staré mesto a zaujal ma ten projekt tým, že ho nerobil žiadny veľký developer. Vyzeral byť poctivo spravený a ceny boli vcelku priaznivé. Tak som sa rozhodol, že zainvestujem peniaze do dvoch bytov v tejto budove,“ vysvetlil Droba.

„To sú dvojizbové byty 60 m2. Ja už sám žijem vo výrazne väčšom byte. Môj cieľ je jednak zhodnotiť tie byty na raste ceny nehnuteľností a samozrejme, že budú prenajaté,“ dodal.

Nové byty vlastní v centre Bratislavy aj župan Juraj Droba. – Foto: tasr

Náhodička

Síce župan zainvestoval do bytov náramne blízko tých dvojice zo Za ľudí, no má ísť o náhodu. „V podstate až po tom, ako som podpísal kúpno-predajné zmluvy, tak som sa dozvedel kto sú moji noví susedia. Tak ma to tak pobavilo a som rád, že som mal dobrý odhad,“prezradil Droba.

Opýtali sme sa župana, či bolo nové bývanie aj témou posedenia minulý štvrtok v krčme Pod lampou Štefana Hríba. „Nie, to sme si už dávnejšie povedali, že je sranda, že sme sa našli v jednej lokalite. Vôbec nebola téma nášho stretnutia také niečo. Neboli sme ešte jeden u druhého, len sme sa informovali, že vieme o tom, že sme noví susedia,“ ďalej osvetloval Droba. Ešte podčiarkol, že sa určite on sám osobne sťahovať na novú adresu nebude.

Zhodou okolností Droba býva neďaleko na ulici Palisády. Aj samotná Žitňanská má neďaleko byt. „Pokiaľ viem tak pani Žitňanská býva tu za rohom pri mne na Kozej, ale o bývaní pána Šeligu neviem nič,“ dodal na záver župan.

Lukratívna adresa

Že ide o naozaj lukratívnu adresu niet pochýb. Na skok k prezidentke do paláca ale aj do národnej rady. Takže spolustraníci zo Za ľudí Šeliga a Žitňanská nemajú ani ďaleko do práce. Lermontova je naozaj prestížna adresa. Čo pre eReport potvrdila aj realiťáčka Daniela Danihel Rážová z Bond Reality. „Je to určite výborná lokalita v rámci Palisád. Tie sú generálne žiadanou lokalitou. Ako lokalita je to určite dobré,“ podčiarkla Rážová.

A v akom finančnom rozmedzí sa byty v takto lukratívnej oblasti pohybujú? „V závislosti od toho ako sú tam prerobené. Väčšinou sú tam historické s vysokými stropmi. Ak ide o pôvodný stav, tak to začína na 2 800 eur za meter štvorcový, no ide to aj do štyroch až štyri a pol tisíc eur. Závisí na tom, ako to je prerobené,“ odhadla ceny na Lermontovej špecialistka na reality.

Zdroj: Pavel Knapko, Filip Szorád


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE Hriešnikov Šeligu, Žitňanskú a Drobu nespája len žúrka! Lukratívne bývanie vedľa Čaputovej

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti