eReport.sk
Štefan Hríb Foto: tasr

HRÍB MÁ PROBLÉM Jeho krčmu po žúrke politikov preklepne hygiena. Polícia ju riešila aj predtým!

AKTUALIZOVANÉ Tisícová pokuta? Zdá sa, že došiel na psa mráz. Konzekvencie po neuváženej párty v klube Pod lampou Štefana Hríba neriešia len politici ale aj majiteľ krčmy. Ten totiž v čase zúriacej pandémie otvoril svoju nalieváreň prominentným hosťom. A nie len tak hocikomu, ale známym politickým špičkám. Čo Hríbovi ale hrozí za krčmové faux pas?

Minulý týždeň vo štvrtok si vyhodili v Hríbovom podniku z kopýtka vtedajší podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, poslankyňa Jana Žitňanská a bratislavský župan Juraj Droba. Trojica, ktorú spája aj rovnaká bytovka, v ktorej nedávno nakúpili byty, svoj nočný výpad označila za chybu. Straníci zo Za ľudí sa dokonca vzdali prominentných parlamentných funkcií.

Osudný večer sa zdržovali v Hríbovom klube vo vnútorných priestoroch čím mal podnik porušiť protipandemické opatrenia. Zdá sa, že za Hríbovu nerozvážnosť ho úrady ešte preklepnú.

Klub Pod lampou Štefana Hríba – Foto: eReport

Na muške hygienikov

Nočnú párty preverí bratislavský Regionálny úrad verejného zdravotníctva. „Vo veci začne správne konanie voči prevádzkovateľovi, ktorého predmetom bude zisťovanie, či bol skutočne naplnený skutkový stav deliktu a v prípade, že sa tak stalo, bude následne uložená príslušná sankcia,“ informovala hovorkyňa úradu. Hríbovi tak hrozí mastná pokuta až do 20-tisíc eur. Pokúšali sme sa s Hríbom skontaktovať, no neúspešne.

Polícia pred bránami

Zaujímavosťou je, že pred brány ostrosledovaného podniku zavítala polícia už pred niekoľkými mesiacmi. Na začiatku tohto roka eReport zachytil príslušníka mestskej polície, ako sa vo vchode krčmy rozpráva s čašníčkou Evou, tá nemala v čase pandémie nasadené rúško. Či hliadku zavolali susedia alebo náhodní okoloidúci nevedno. Pre eReport začiatkom roka susedovci priznali, že vo vysvietenom podniku býva živo. Zdá sa, že Hríb bol naozaj ľahkovážny, a to napriek tomu, že si už sám prešiel ochorením Covid 19.

Mestská polícia pred Hríbovým klubom. – Foto: eReport

Hriešnici si vyhodili z kopýtka

Samotných politikov cvakli minulý týždeň z časopisu Plus 7 Dní ako opúšťajú podnik pred polnocou. Mali porušiť viacero protipandemických opatrení. Zdržovali sa na verejnosti po zákaze vychádzania, teda po 21. hodine. V tomto prípade môže policajt v blokovom konaní uložiť pokutu tisíc eur. Zároveń podľa fotografií je jasne vidieť, že hriešnici nemali prekryté tváre. Ak sa osoby od seba nezdržiavajú na vzdialenosť päť metrov, mali by nosiť respirátor či rúško. Aj za tento prehrešok môže policajt udeliť blokovú pokutu tisíc eur. V správnom konaní sankcia za podobné priestupky môže vzrásť až na 1659 eur.

Čo polícia?

EReport oslovil k téme priestupkov aj krajskú políciu. „Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vo Vami uvedenom prípade neriešili porušenie protipandemických opatrení v blokovom konaní, vzhľadom k tomu, že nám toto konanie nebolo oznámené,“ oznámila hovorkyňa krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Kontaktovali sme aj mestskú políciu. „V rámci zvýšeného dohľadu nad dodržiavaním protipandemických opatrení vykonala v niekoľkých prípadoch preventívnu kontrolu aj Vami uvedenej prevádzkovej jednotky, Pod lampou. Zo strany mestskej polície však neboli počas priebežných kontrol zistené porušenia prijatých protipandemických opatrení predmetnou prevádzkou,“ prezradila hovorkyňa primátora Bratislavy Katarína Rajčanová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HRÍB MÁ PROBLÉM Jeho krčmu po žúrke politikov preklepne hygiena. Polícia ju riešila aj predtým!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti