eReport.sk
Hraničný priechod Čunovo-Rajka, foto: tasr

Na hraničnom priechode Čunovo – Rajka je už premávka bez obmedzení

Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka je už premávka bez obmedzení. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa v piatok ráno tvorili rozsiahle kolóny. Dôvodom bol protest pendlerov a Slovákov žijúcich v Rajke a okolí, ktorí priechod zablokovali. Rovnako tak už urobili v pondelok (5. 7.) večer. Vyjadriť tak chceli svoj nesúhlas s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu a delta variant nového koronavírusu. „Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,” vyhlásili miestni obyvatelia na sociálnej sieti v skupine Slováci v Rajke a okolí. Diskusia s kompetentnými orgánmi SR podľa nich nateraz nepriniesla žiadne riešenie.

Na diaľničnom hraničnom priechode pre piatkový protest zasahovali desiatky policajtov i antikonfliktný tím polície. Polícia zároveň monitoruje situáciu aj na iných hraničných priechodoch. Na niektorých eviduje zdržanie i tvorbu kolón. Uviedla hovorkyňa policajného prezídia Bárdyová, dôvodom sú občania, ktorí zablokovali niektoré hraničné priechody. V piatok dopoludnia bol napríklad blokovaný hraničných priechod v Komárne. Doprava bola preto presmerovaná na nový hraničný priechod.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport