eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

FOTO Extra pravidlá pre zaočkovaných: Na diaľnici majú špeciálny jazdný pruh!

Na svete je nová značka! Zdá sa, že pandémia korony sa podpísala aj na rozširovaní portfólia dopravných značiek. Blízko hlavného mesta totiž pribudla taká, ktorá upozorňuje na jazdný pruh špeciálne vyhradený pre zaočkovaných.

Špeciálny pruh

Už dlhšie sa hovorí o špeciálnych pravidlách pre zaočkovaných a tých, ktorí sa rozhodli vynechať vakcináciu na ochorenie Covid – 19. Pomaly sa plány vlády, ale aj rôzne špekulácie napĺňajú.

Facebooková skupina Slováci v Rajke a okolí dnes priniesla zaujímavú fotografiu. „Na diaľničnom prechode Rajka/Čunovo už pribudli jazdné pruhy pre zaočkovaných.,” napísali v popisku pri dvoch snímkach. Na nich jasne vidieť dopravnú značku, ktorá zaočkovaných šoférov upozorňuje, do ktorého jazdného pruhu sa musia zaradiť.

Nové značky neďaleko Bratislavy. – Foto: FB/Slováci v Rajke

Protesty na hraniciach

Minulý piatok do platnosti vstúpili špeciálne pravidlá pre ľudí vracajúcich sa zo zahraničia. obzvlášť postihnutí sú práve pendleri, ktorí dochádzajú z Bratislavy do priľahlých maďarských, českých či rakúskych dedín za prácou. Navrátilci zo zahraničia si musia napríklad vyplniť formulár e-hranicu.

O nepokojoch v Rajke sa viac dočítate tu:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).

Pred pár dňami nespokojní pendleri napríklad zablokovali aj spomínaný hraničný priechod Čunovo-Rajka. Na hraniciach sa tak tvorili zápchy a protestujúcich prišli koordinovať policajné hliadky.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport