eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Na hraniciach protestovali aj očkovaní: Dôvod? Čo je v Rajke viac covidu ako v Bratislave?

Vytočili ich do vývrtky a rozhodli sa, že zoberú všetko do vlastných rúk. Slováci, ktorí žijú v Rajke majú na vládu ťažké srdce. Naštvali ich nové pravidlá, ktoré začali platiť pri vstupe na Slovensko a začali protestovať. Včera tak zablokovali hraničný priechod Rajka-Čunovo a tí, ktorí chceli cez neho prejsť mali smolu!

Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa včera ráno tvorili rozsiahle kolóny. Polícia z tohto dôvodu odporučila použiť na prechod hranicami iné hraničné priechody. Ľudia totiž priechod Čunovo-Rajka zablokovali. Práve týmto chceli Slováci žijúci za hranicami vyjadriť nesúhlas s novými podmienkami pri vstupe do našej krajiny. Dokonca sa ho zúčastnili aj tí, ktorí sú zaočkovaní a pravidlá pre nich neplatia.

Súvisiace články:

  1. Slovensko, hranica, tabuľa
  2. ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková

A prečo prišli aj oni? Niektorí z nich sa so svojimi dôvodmi podelili na stránke Slováci v Rajke a v okolí na Facebooku: „Myslím si, že očkovanie má byť dobrovoľné a nemalo by byť vynucované oklieštením práv ľudí,” píše Ladislav (56). Zuzana (49) sa naopak pýta, že v Rajke je viac covidu ako v Bratislave. „Keď za mnou pred rokmi prišli, aby som zabojoval za zachovanie linky 801, tak som to samozrejme urobil a pritom som ju nevyužíval. Vedel som, že ju k životu potrebujú moji susedia a ich deti. Teraz je to podobné. Moji susedia majú problém, tak nemôžem ostať ticho,” napísal Juraj (44).

V konečnom dôsledku sa všetci zhodli v tom, že najviac ich žerie nespravodlivosť a podľa nich im štát už rok a pol hádže polená pod nohy.

Na hraničnom priechode Rajka-Čunovo včera protestovali aj zaočkovaní ľudia – Foto: Facebook Slováci v Rajke a v okolí

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport