eReport.sk
Predstavitelia strany Smer, foto::yt/smersd

VIDEO Ficov zdrvujúci náklad Čaputovej: Aby ju šľak trafil! Prepáčte. Prezidentka je v prdeli…

Ficov zdrvujúci náklad Čaputovej, aký tu azda ešte ani nebol. Expremiér drsne odkázal hlave štátu napríklad aj to, že „je v prdeli s preferenciami, so všetkým!“ Šéf Smeru v reakcii na prejav prezidentky v NR SR o stave štátu rozhodne nešetril ani nefalšovanými expresívnymi výrazmi. Ficove slová odzneli aj v reakcii na utorkové rozhodnutie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Ten zrušil Ficovi a ďalším obvinenia v rámci kauzy Súmrak. A to na základe paragrafu 363. Žilinka tento krok odvôdnil mnohými nezrovnalosťami v trestnom konaní.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vsádza na opozíciu?

„Ak niekto špeciálne polarizuje túto spoločnosť, je to prezidentka. Prezidentka je v prdeli s preferenciami, so všetkým! A dobre to vie, že sa stráca s politického sveta. A zrazu chce byť veľmi slávna. Ja kl nej sympatie nemám, ani nebudem mať. Lebo škodí tejto krajine,“ takto reagoval Fico v závere dnešnej tlačovky na novinársku otázku. Žurnalistka sa ho pýtala, čo hovorí na to, že podľa prezidentky aj politici prispievajú k polarizácii spoločnosti.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

To však nebolo všetko. Fico vyhlásil, že kroky prezidentky začne sledovať ešte pozornejšie. „Začneme sa pozerať na jej veci. Pozrieme sa na peňažnú odmenu, ktorú dostala za tú vymyslenú cenu pred prezidentskými voľbami. Preukázateľne jej chceli dať peniaze, aby jej zafinancovali ako tak formálne prezidentskú kampaň. Ešte bude veľmi veselo okolo pani prezidentky,“ konštatoval trojnásobný expremiér.

Nerešpektuje Čaputovú ako prezidentku

Podľa Fica prezidentka dopadne presne tak, ako dopadol Andrej Kiska. „S veľkou hanbou. Pretože tak sa správala celý čas, tak sa správa a už nemá inú cestu, aby sa správala inak. Ja nemám k nej štipku sympatie. Rešpektujem Úrad prezidenta SR, a preto sme tam dnes boli, ale nerešpektujem pani Zuzanu Čaputovú ako nositeľku tejto funkcie,“ vyhlásil pred novinármi Fico.

„To je úplne trápne, prezidentka je trápna“

Na otázku, či má Smer-SD už kandidáta na hlavu štátu, keďže Fico otvorene tvrdí, že chce zabrániť tomu, aby Čaputová svoju funkciu obhájila, predseda Smeru uviedol. „Nie. Pani prezidentka hlavne musí pochopiť, že my budeme reagovať na ňu tým, že budeme slovenskej verejnosti hovoriť, že ´pozrite sa, kto je prezidentom SR´. Veď to je pokračovanie Kisku. Slovensko si zaslúži svojprávneho človeka na funkcii prezidenta. Svojprávneho! Ktorý vie, o čom táto krajina je, čo potrebuje. Veď doteraz, kým nevidela nejaké prieskumy, sa venovala len vojne na Ukrajine. Ničomu inému. Zrazu, keď zistila, že pozor, tu máme nejakú chudobu, tak išla baliť sáčky pre chudobu. No, aby ju šľak trafil. Prepáčte. To je úplne trápne, prezidentka je trápna. Okrem iného. A môže si myslieť čo chce, pokiaľ hovorím tieto slová. Máme veľký problém s touto konkrétnou osobou,“ pokračoval v zdrujúcej kritike hlavy štátu Fico.

„Ukázala, že stojí absolútne na strane vládnej koalície“

Teraz prejdime k oficiálnej časti tlačovky Smeru. Fico na nej uviedol, že si myslí, že prejav prezidentky obrazne „písal“ sčasti advokát Kubina a niekto z ambasády USA.

„Prezidentka ukázala, že stojí absolútne na strane vládnej koalície. Dobre vie už dva roky, čo sa v tomto štáte deje. A zmohla sa dnes iba na to, aby zopakovala niekoľko čísiel, ktoré si môže ktokoľvek z nás nájsť kedykoľvek za tri minúty na akejkoľvek stránke ktoréhokoľvek denníka. Je neuveriteľné, že prezidentka ako jediného ministra vyzdvihla a pochválila amerického vojnového štváča Naďa,“ uviedol Fico. Reagoval na prieskumy (o chudobe či nedôvere občanov vo vládu a právny štát – pozn. red.), ktoré hlava štátu citovala v parlamente.

Ona zaútočila na Smer kvôli tomu, že my vraj poukazujeme na nejaké postupy vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov a že to vraj spôsobuje v spoločnosti rozklad právneho štátu.

Robert Fico na adresu Zuzany Čaputovej.

Je neuveriteľné, že prezidentka zaútočila na opozíciu. Priamo zaútočila na stranu Smer – sociálna demokracia, keď komentovala naše úsilie poukazovať na hrubé porušovanie princípov právneho štátu zo strany skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov na špecializovanom trestnom súde. Skupiny, ktorá plní politické pokyny Matoviča na likvidáciu opozície.

Prenáša zodpovednosť na opozíciu?

Časom sme si tak nejak zvykli, že prezidentka pristupuje k vláde veľmi zmierlivo. Istá kritika existuje, no dá sa vzhľadom na reálne dianie v spoločnosti považovať za značne nedostatočnú a laxnú.

„Ja som nezažil, že prezidentka prenáša zodpovednosť v štáte na opozíciu, predovšetkým na Smer – slovenskú sociálnu demokraciu. Ona v podstate obvinila Smer, že my sme tí, ktorí prejavujeme nespokojnosť v spoločnosti. Čo je ešte horšie, ona zaútočila na Smer kvôli tomu, že my vraj poukazujeme na nejaké postupy vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov a že to vraj spôsobuje v spoločnosti rozklad právneho štátu,“ upozornil Fico.

„Vypnutie“ kauzy Súmrak

Len niekoľko minút po prezidentkiných obvineniach na adresu sociálnych demokratov sa však stalo niečo, s čím Čaputová pravdepodobne nerátala – Generálna prokuratúra SR Ficovi a ďalším zrušila obvinenie v kauze Súmrak.

„Pani prezidentka dobré ráno, videli ste tlačovú konferenciu generálneho prokurátora? Čo hovoríme už od mája tohto roku? Že je tu jasná úloha pre skupinu vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov zlikvidovať opozíciu. Veď nás chceli pozatvárať na 12 rokov väzenia,“ prízvukoval hlave štátu.

Príde ospravedlnenie Kaliňákovi či Gašparovi?

Na mieste je podľa neho otázka, kto sa ospravedlní Robertovi Kaliňákovi, Tiborovi Gašparovi, Norbertovi Bödörovi alebo Robertovi Ficovi. Novinárov Fico na konci tlačovej besedy skritizoval za to, že sa o závažnú tému dnešného dňa vôbec nezaujímajú. K téme zrušenia obvinenia totižto jasne nesmerovala ani jedna z otázok prítomných žurnalistov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ficov zdrvujúci náklad Čaputovej: Aby ju šľak trafil! Prepáčte. Prezidentka je v prdeli…

Odoberať
Upozorniť na
56 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti