eReport.sk
Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico. Foto: tasr

Mladý Kaliňák reaguje na zrušenie Ficovho obvinenia: Spravodlivosť zvíťazila a médiá smútia!

„Spravodlivosť zvíťazila a médiá smútia“ – to bola prvotná reakcia najmladšieho podpredsedu opozičnej strany Smer-SD Erika Kaliňáka. Reaguje na zastavenie vyšetrovania kauzy Súmrak a zrušenie obvinení politikom Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi. Podpredseda Smeru teraz okrem iného poukazuje aj na nedostatky, ktoré boli v práci vyšetrovateľov NAKA odhalené Generálnou prokuratúrou SR. Vládni politici zatiaľ rozhodnutie Generálnej prokuratúry SR podľa svojich vlastných vyhlásení príliš nerešpektujú.

„Generálny prokurátor M. Žilinka dnes rozhodol presne tak, ako to žiada zákon a právo. R. Ficovi a R. Kaliňákovi zrušil všetky obvinenia, na ktorých si Matovičovci tak zakladali. Jasne povedal, že obvinenia zo založenia zločineckej skupiny boli viac než nezrozumiteľné, nepodložené a nadkvalifikované! Dnes dostal Lipšic a Čurillovci na NAKA vysvedčenie, že ich spôsob vyšetrovania je spolitizovaný, zaujatý a hlavne nezákonný,“ uviedol Kaliňák na sociálnej sieti.

Foto: Fb/erikkalinak

„Lipšic a jeho kumpáni“

Smer dlhodobo tvrdí, že jednotlivé kauzy a trestné konanie sú vládou manipulované tak, aby sa zbavila nepohodlnej a tvrdej opozície. Pred niekoľkými mesiacmi sa vládni predstavitelia naviac dušovali, že v prípade Smeru išlo zaručene o organizovanú zločineckú skupinu. V spise však zjavne chýbal základný popis a zadefinovanie skupiny. Z medializovaných informácií sa teda zdá, že vyšetrovatelia naozaj tak trochu varili z vody. Kaliňák mimo iného na základe posledných udalostí požaduje odstúpenie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je polícia neschopná?
  2. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda

„V každom právnom štáte by Lipšic a jeho kumpáni po takomto rozhodnutí mali okamžite odstúpiť a médiá by mali po ich konci hlasne volať. Sme však na Slovensku a Lipšic má mediálne krytie, takže namiesto vyvodenia osobnej zodpovednosti nás čaká jeho ďalšie turné naprieč provládnymi médiami. Kým bude Lipšic Špeciálny prokurátor, Slovensko nebude právny štát!,“ uzavrel Kaliňák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladý Kaliňák reaguje na zrušenie Ficovho obvinenia: Spravodlivosť zvíťazila a médiá smútia!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti