eReport.sk
Veci môžu byť inak!
Boris Kollár. Foto: ereport

VIDEO Kollár: Ja som to nevidel! Pani redaktorka, a vy ste si splnili občiansku povinnosť?

Ja som to nevidel. A vy keď ste to videli, splnili ste si občiansku povinnosť? Takto odpovedal predseda parlamentu Boris Kollár na otázku, či „niekto“ posunul na orgány činné v trestnom konaní fakt, že „boli nejaké peniaze preberané z Moskvy“.  

V otázke išlo o novinársku reakciu na nedeľňajšie vyhlásenie exministra obrany Jaroslava Naďa. Ten v relácii Na telo v tV Markíza vyhlásil, že „konkrétny občan mal dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer-SD“. 

Na tlačovke Borisa Kollára nechýbal ani Rasťo Ekkert, ktorý ju nakrútil pre eReport.

Zdroj: youtube/@eReportTV

Kollár: Ja som to nepočul. Vy ste to počuli?

Kollár najskôr odpovedal na otázku, či „dostal tajnú informáciu, že by sa preberali nejaké peniaze z Moskvy na zmanipulovanie volieb“. „Dostávam veľa tajnej pošty, utajovaných skutočností. Ale nebudem o tom informovať ani občanov, ani médiá, pretože nechcem porušiť zákon,“ reagoval predseda Národnej rady SR.  

„Posunul to niekto na orgány činné v trestnom konaní?,“ nasledovala na Kollára ďalšia otázka. „Nie, nevidím nikde porušenie zákona,“ zháčil sa šéf SME RODINA. „Ak niekto  preberá peniaze z Moskvy, nie je to porušenie zákona?,“ spresnila novinárka otázku.

„Aha, myslíte toto? Ja o tej informácii neviem. Pýtajte sa toho, kto s tým prišiel. Ja túto informáciu nemám, ak ste teda o tom informovali, tak sa pýtam, či ste to spravili. Ako občan by ste to teda mali spraviť,“ reagoval predseda parlamentu. Na poznámku, že informácia odznela v politických reláciách, povedal: „Ja som to nepočul, vy ste to počuli, tak sa pani redaktorka pýtam, či ste si splnili občiansku povinnosť.“

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Chaos v parlamente pokračuje
  2. František Mikloško počas pietnej spomienky pri príležitosti 34. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave 24. marca 2022.
  3. Lipšicove fantazmagórie
  4. O čo Matovičovi vlastne ide?

Aj Fico by sa mohol sťažovať

Predseda NR SR reagoval aj na otázku, že šéf OĽANO Igor Matovič „hovorí o totalitarizme. Pretože návrhy OĽANO nedostali šancu ani do druhého čítania“. A to podľa citácie Matoviča „nebolo ani v komunizme“.

„Nebral by som to tak. To by tak mohol totiž povedať aj Robert Fico. Tiež dal kopec návhov a neprešli mu, lebo napríklad poslanci neboli uznášaniaschopní,“ reagoval Kollár a pokračoval: „To je jednoducho parlamentná politika, parlamentné počty. Ak chcete, aby vám niečo prešlo, musíte mať na svojej strane 76 poslancov. Alebo musí byť v sále prítomných minimálne 76 poslancov a musíte ich presvedčiť, aby vám návrh odhlasovali.“

Zdroj: ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollár: Ja som to nevidel! Pani redaktorka, a vy ste si splnili občiansku povinnosť?

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php