eReport.sk
Lipšicove fantazmagórie
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

VIDEO Michelko: Prečo sa v prípade vraždy Jána Kuciaka nevyšetrovali aj stopy, ktoré vedú k Lipšicovým kajúcnikom?

Bolo všetko inak? Pýta sa nielen Roman Michelko. Ten sa vo svojej najnovšej relácii Veci Verejné venoval kauze dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dlho sme počúvali, že Kuciaka zavraždili, lebo písal o mafii. Ktorá mala byť napojená na Smer a Roberta Fica. Málokto však dopovie aj to, že novinár z Aktualít písal aj o Danielovi Lipšicovi a podivných veciach okolo jeho strany. Kým Kočnerova a Zsuzsovej komunikácia je „pravá,“ fakt, že existujú stohy komunikácie medzi Alenou Zsuzsovou a našim súčasným špeciálnym prokurátorom, takmer nikoho nevyrušuje, lebo „to bol predsa podvrh.“ Poďme ale po poriadku.

Ndrangheta

„Najprv bola verejnosť kŕmená falošnou stopou talianskej mafie ´Ndrangheta, Vadalom, Troškovou a spol. Ešte si dobré pamätáme na tie titulky: Mafia úradovala priamo na úrade premiéra, Fico si telefonoval s Vadalom a podobne. Dnes vieme, že nikdy sa nič také nestalo. Na Kuciakovej kauze sa Vadala a spol. nijako nepodieľali. Ale legenda už bola vytvorená,“ konštatuje známy politológ a publicista.

Pamätáme si, teda niektorí, aj to, ako sa z večera do rána zrazu vynorilo hnutie Za slušné Slovensko. „Behom noci“ nielen vzniklo, ale zorganizovalo aj obrovské protesty, hercov, ktorí vystupovali na námestiach.. a nikto sa akosi neopýtal, či ide pri takejto organizačnej rýchlosti o „schopnosti Supermana,“ a ani to, kto všetko financoval..

Kočner a Zsuzsová

„Desaťtisícové davy zaplnili námestia. Napätie v krajine viedlo k výmene vlády a Smer bol stigmatizovaný ako strana, ktorá je synonymom mafie. Neskôr prišli vyšetrovacie orgány s verziou o objednávke vraždy Kuciaka duom Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ako dnes vieme, súdy za objednávku vraždy odsúdili Zsuzsovú, ale v prípade Kočnera je dôkazná situácia tak slabá, že na odsúdenie to nestačí,“ poznamenáva Michelko.

Bolo všetko inak?

Ďalej politológ poukázal na vyšetrovaciu verziu, ktorá sa nikdy vyšetrovať ani nezačala. Ján Kuciak sa vo svojich článkoch venoval aj tzv. „DPH-čkárom.“

„Sú to DPH-čkári, ktorí mali prevádzku, cez ktorú robili podvodné vratky DPH v obrovských sumách. Tá prevádzka bola, nanešťastie, pri Veľkej Mani, kam sa Kuciak prisťahoval a, samozrejme, o nich aj písal. Logicky ich to veľmi vyrušovalo a vyhrážali sa mu. Tieto vyhrážky nikto nepreskúmava. Prečo asi?,“ pýta sa.

Lipšicovi kajúcnici

A tu sa Michelko dostal k menu špeiálneho prokurátora Daniela Lipšica. Toho, kvôli ktorému Matovičova vláda menila zákon, aby sa ním vôbec mohol stať. Toho, ktorého získanie bezpečnostnej previerky sa momentálne vyšetruje.(snáď naozaj)

A toho, ktorý sa zrejme ako jediný v galaxii, stal špeciálnym prokurátorom vo výkone trestu za právoplatné odsúdenie- za zabitie chodca na prechode pre chodcov.

„Je všeobecne známe, že množstvo špičiek koalície je namočených do týchto podvodov, veľmi aktívne na nich participovali Lipšicovi kajúcnici a nie je teda vôľa viesť vyšetrovanie týmto smerom,“ uviedol Michelko.

„Okrem perverznej a veľmi hustej komunikácie so Zsuzsovou sa s ňou bez pochýb aj stretával. Zlyhal morálne, ľudsky aj profesijne. Je zaujímavé, že keď sa okolo roku 2010 stala vražda primátora Hurbanova Lászlóa Bastrenáka, veľmi rýchlo sa našiel vykonávateľ, ale nikto nepátral po objednávateľovi. Dnes vieme, že to bola Zsuzsová, ktorá je za objednávku tejto vraždy právoplatne odsúdená na 21 rokov. Mimochodom, toto profesijné zlyhanie Lipšica sa časovo kryje s laškovnou konverzáciou medzí ním a Zsuzsovou. Ak by vtedy ministerstvo vnútra, ktoré viedol, vypátralo objednávateľa, nemal by kto potom objednať vraha v prípade Kuciak,“ dodal politológ.

A to zďaleka nie je všetko.. viac sa dozviete vo videu.

Zdroj: R.Michelko- Veci Verejné


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Michelko: Prečo sa v prípade vraždy Jána Kuciaka nevyšetrovali aj stopy, ktoré vedú k Lipšicovým kajúcnikom?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php