eReport.sk
Karol Farkašovský
Televízny exmoderátor a národniar Karol Farkašovský si kopol do svojho bývalého zamestnávateľa. Foto: tasr

Farkašovský reaguje na Ilieva z TA3: Horšie ako v Severnej Kórei! Ako môže moderátor urážať hosťa?

Demokracia bez slušnosti. Či pád TA3. Asi tak by mohli znieť ďalšie titulky tohto článku. Potom, ako táto televízia scenzurovala vlastný rozhovor, ktorý bol predtým riadne schválený, novinárky Anny Žitnej Lučaiovej s uznávaným profesorom Jeffrey Sachsom, lebo sa nevyjadroval k Ukrajine podľa „mainstreamových požiadaviek,“ by si jeden myslel, že k väčšej neobjektivite a neprofesionalite sa už nedá klesnúť. Dá. Presvedčil sa o tom každý, kto sledoval diskusnú reláciu V politike. Aj keď je otázne, či ide naozaj o diskusný formát. Na sociálnej sieti sa k tomu, čo predviedol moderátor Rastislav Iliev, vyjadril dlhoročný novinár, poslanec za SNS a odborník na komunikáciu Karol Farkašovský.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nedodržala zákonnú lehotu
  2. Potrebujeme schváliť rozpočet

Objektivita

„Na absurditu, že si moderátori spravodajskej televízie Ta3 vo vysielaní šíria vlastné bludy, sme si už pomaly zvykli. Hoci, len tak mimochodom sa pýtam – čo na to Rada pre mediálne služby?

V nedeľnej politickej diskusii sa však stalo čosi absolútne neprípustné. Moderátor R. Iliev si hneď v úvode zobral – doslova na odstrel predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka,“ začal Farkašovský svoj príspevok.

A profesionalita nadovšetko

Dlhoročný novinár a moderátor, ktorý je známy svojim profesionálnym prístupom a distingvovaným prejavom, ďalej poznamenal, že už len Ilievove skákanie do reči, je prejavom absolútnej neúcty. Rovnako tak, kedy pán Iliev, „rovno odpovedal“ za svojho hosťa, Andreja Danka.

Moderátor politickej relácie, nemusí súhlasiť so všetkým, čo akýkoľvek politik vyhlási, ale ak sa chce aspoň tváriť, že je objektívny, rozhodne by nemal tento svoj nesúhlas s myšlienkami iných, dávať počas relácie najavo.

Apropó, to je ten nový typ tej akejsi „liberálnej demokracie?“ Ktorá sa vyznačuje cenzúrou a odmietaním „nežiadúcich názorov,“ viac ako totalita?

(Navyše, autorka tohto článku tak trochu verí aj tomu, že ľudia si zapínajú politické diskusie, nie aby sa dozvedeli, aké súkromné názory a postoje má moderátor. Ale politici. )

Ako v Severnej Kórei

„Ani moderátor v severokórejskej televízii by si nedovolil hosťovi – ktorý už má niečo v živote i politike odžité a je minimálne o jednu generáciu starší – povedať, že citujem – „hovorí nezmysly“.

To, že moderátor Iliev bude hosťa urážať, tak na to si zvykať ako diváci a verejnosť určite nebudeme. Na také správanie žiadny moderátor nemá právo,“ skonštatoval Karol Farkašovský a dodal:

„Ako môže moderátor namiesto solídneho a profesionálneho vedenia debaty vyjadrovať osobné antipatie voči hosťovi. To mu vedenie televízie toleruje? Takto sa má viesť objektívna, vyvážená a slušná diskusia ?“

Demokracia bez slušnosti

„Ak niekto chýbal v škole pri preberaní spoločenskej etikety či základov elementárnej ľudskej slušnosti a dostal sa k televíznemu moderovaniu, tak sa to má doučiť. Alebo si hľadať iné povolanie.

Nedeľná diskusia „V politike“ v Ta3 nebola diskusia, ale presilovka traja na jedného. Mimo akéhokoľvek fair play,“ uzavrel svoje vyjadrenie dlhoročný novinár a odborník na komunikáciu.

Záverom

Nuž, „demokratov“ má Slovensko viac, ako húb po daždi.. otázkou je, koľko z nich si naozaj ctí a praktizuje demokratické hodnoty.

A TA3 by si asi mala položiť aj otázku, či by s takto nastavenými moderátormi, nebolo pre všetkých lepšie, aby si teda do svojich „nezávislých politických diskusií,“ pozývali len politikov, s ktorými súhlasia.

Zdroj: TA3, FB K. Farkašovský


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Farkašovský reaguje na Ilieva z TA3: Horšie ako v Severnej Kórei! Ako môže moderátor urážať hosťa?

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php