eReport.sk
Fico reaguje na Sulíka a Hegera
Ján Mažgút, Robert Fico a Igor Melicher, foto:yt/smersd

VIDEO Fico reaguje na Sulíka a Hegera: Čaputovej záujmom je progresívna úradnícka vláda, našim voľby!

Fico reaguje na Sulíka a Hegera. Predseda SaS Richard Sulík (SaS) a premiér Eduard Heger (OĽANO) si počas utorka prešli búrlivou diskusiou o vytvorení novej Hegerovej vlády. Heger mal ešte pred pár hodinami nádej, že novú väčšinu sa mu po dohode s poslancami SaS predsa len podarí vytvoriť. Rýchle vytriezvenie však prišlo dnešné Sulíkove stanovisko, ktorý definitívne presadzuje predčasné voľby. Porážku priznal už aj Heger a predseda parlamentu uviedol, že taktiež vidí riešenie v predčasných voľbách.

Fico reaguje na Sulíka a Hegera

Opozičný líder Robert Fico (Smer-SD) v reakcii zorganizoval tlačovú konferenciu, na ktorej uviedol, že vládni politici rozbili vládu a štát, pričom spôsobili nevídaný chaos. Dodáva taktiež, že ich lamentovanie nad predčasnými voľbami je len ich ďalším podvodom. Vládnuť chcú podľa neho minimálne do septembra, čo je pre Smer neakceptovateľné.

Zdroj: YT/smersd

Fico chce voľby v júni

„Toto je ich želanie, na ktorom nie sú dohodnutí. Tak ako nie sú dohodnutí ani na obsahu zmeny Ústavy Slovenskej republiky, ktorá je nevyhnutná, lebo to prikazuje Ústavný súd Slovenskej republiky a rovnako nie sú dohodnutí ani na konaní predčasných volieb. To, čo nám dnes oznamuje SaS, pán Kollár, pán Heger a ďalší je len ďalšie klamstvo a ďalší podvod,“ uviedol Fico.

Zhodol sa s partnermi

Zdá sa, že sa vládni poslanci len ťažko dohodnú na konkrétnom termíne bez toho, aby pritom získali aspoň nejaké opozičné hlasy. Opozícia sa však zhodla na júnovom termíne ako celok a je teda ťažko očakávať, že by jedna zo strán podporila Sulíkov, Hegerov a Matovičov vysnívaný riadny, alebo preferovaný septembrový termín volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger hodnotí
  2. Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje
  3. Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová
  5. Matovič kritizuje Sulíka
  6. Vízia hospodárskej politiky

Smer nevidí dôvod, prečo by „zločinci“ v koalícii mali nerušene vládnuť a „kradnúť“ ďalších deväť mesiacov. „Chcem vyzvať rozpadnutú vládnu koalíciu a SaS, pretože zjavne nechcú zmenu ústavy a predčasné parlamentné voľby, aby sa otvorene prihlásili k sobotňajšiemu referendu. To má jasný ústavný a demokratický rámec. To nie je žiadna agenda Smeru – sociálna demokracia. Je to referendum, ktoré jediné môže priviesť Slovensko k predčasných parlamentných voľbám.“

Obrátil sa na Čaputovú

Fico sa obrátil aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá dala podľa sociálnych demokratov jasné podmienky vládnej koalícii. Do konca januára by podľa týchto podmienok mali byť schválené zmeny. Pokiaľ ide o Ústavu Slovenskej republiky, teda že je možné konať predčasné parlamentné voľby. Čaputová pôvodne hovorila aj o júnovom termíne volieb. „Pani Čaputová, chcem vás požiadať, aby ste vyzvali vládnu koalíciu, aby naplnia vaše podmienky. Ak tak vládna koalícia neurobí, urobte v piatok verejné vyhlásenie vo všetkých slovenských médiách. Požiadajte ľudí, aby sa referenda zúčastnili a aby podporili zmenu Ústavy Slovenskej republiky, ktorá jediná môže prejsť v referende. Vládna koalícia ju nikdy neschváli a ktorá bude viesť k predčasným parlamentným voľbám,“ uzavrel Fico. Smer zároveň naďalej trvá na stanovisku, že Čaputovej záujmom je úradnícka vláda na pôdoryse jej pôvodnej materskej strany Progresívne Slovensko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje na Sulíka a Hegera: Čaputovej záujmom je progresívna úradnícka vláda, našim voľby!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre