eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fico kritizoval aj Pellegriniho a odkázal ľuďom: Moje skúsenosti s covidom mi hovoria TOTO!


Mnoho nemocníc hlási nedostatok pľúcnych ventilácii, pričom mnohé svoje kapacity už vyčerpali. Lekári dokonca tvrdia, že už musia vyberať pacientov, ktorých dajú na pľúcnu ventiláciu a ktorých nie. Zareagovať na zlú situáciu sa v najnovšom videu rozhodol opozičný líder Robert Fico (Smer-SD), ktorý opäť raz poriadne skritizoval vládu a povedal aj to, čo by robil, ak by bol pri moci.

Fico vláde vyčíta predovšetkým to, že sa počas svojho vládnutia nesústredila na zmyselné nákupy: „Prečo preboha vláda Matoviča a Hegera nenakúpila za rok a pol dostatok potrebnej zdravotníckej techniky? Prečo rok a pol nemotivovali zdravotníkov, aby neodchádzali do predčasného dôchodku?“.

Šéf Smeru zároveň tvrdí, že vláda by mala na takéto kroky dostatok peňazí, čo podľa neho potvrdzujú aj jej predchádzajúce kroky v podobe miliardového celoplošného testovania a stámiliónových vakcinačných kampaní a očkovacej lotérie. Tvrdí, že opatrenia vlády viedli vraj výlučne len k tvrdému presadzovaniu očkovania.

Čo by robil, keby bol vo vláde?

Fico ďalej pokračoval predstavením niekoľkých pravidiel, ktorých by sa podľa vlastných slov držal v prípade, že by bola strana Smer-SD vo vláde. „Preto by som rád na tomto mieste vyjadril niekoľko pravidiel, ktorými by sme sa riadili v prípade účasti vo vláde,“ uviedol.

Koniec segregácie a dobrovoľnosť očkovania

„Po prvé, nepripustili by sme ústavnú segregáciu zaočkovaných a nezaočkovaných a obmedzovanie ľudských práv vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva,“ vyhlásil expremiér. Narážal tým pravdepodobne na opatrenia hygienikov, s ktorými mnohí občania zjavne nesúhlasia.

Na to, aby bolo očkovanie výlučne dobrovoľné, upozorňuje opozícia už dlhodobo. „Očkovanie musí byť výlučne dobrovoľné, pri plnom rešpektovaní opačného názoru a solídnej diskusie, nie demagógie,“ spresnil Fico poukazujúc aj na nevyrovnanosť diskusie medzi vládou a občanmi. Zároveň upozornil na prípad zo susednej Českej republiky, kde malo byť v konkrétny deň z 27 obetí koronavírusu až 18 nezaočkovaných.

Rovnaké práva pre všetkých

„Po tretie, zaočkovaný, testovaný a ten kto prekonal covid musia mať rovnaké postavenie,“ pripomenul Fico. Nepozdáva sa mu taktiež návrh, aby v čiernych okresoch mohli reštaurácie navštevovať len zaočkovaní. Aj v tomto prípade by podľa neho mali platiť rovnaké práva pre každú z týchto troch skupín občanov.

Za súčasť rovnosti Fico považuje aj preplácanie testov štátom: „Po štvrté, štát, ak chce požadovať testovanie od občanov na niektoré dôležité činnosti, napríklad na chodenie do práce, alebo k lekárovi, musí náklady takéhoto testovania hradiť. Nemôže ich prenášať na ľudí, na zamestnancov a na zamestnávateľov.“

Štát má bezplatne poskytovať nielen lieky

„Štát má dosť zdrojov aj na to, aby okamžite zorganizoval systém bezplatného poskytovania nevyhnutných liekov a podporných liečiv, ktoré by osoba pozitívne testovaná bezodkladne dostala k dispozícii spolu s liečebným protokolom vypracovaným lekármi, ako má pacient postupovať od prvého okamihu, čo sa dozvie o infikovaní,“ skonštatoval Fico. Pravdou je, že viacerí pacienti sa sťažujú na to, že nemajú dostatok informácií ako efektívne liečiť koronavírus.

V tejto súvislosti Fico spomenul aj to, že si musel taktiež prejsť podobným chaosom: „Aj moje skúsenosti s covidom mi hovoria, že to, čo vyvádza táto vláda, je neúčinné.“

Problémom Slovenska v súvislosti so zdravotníckym personálom je, že veľa zdravotníkov v súčasnosti odchádza do zahraničia, alebo na dôchodok. „Všetky potrebné zdroje musí štát vynaložiť na stabilizáciu a motiváciu zdravotníckeho personálu a na nákup potrebnej techniky a liekov,“ vyzval Fico vládu.

Dialóg nemá byť založený na vyhrážaní sa

Podľa Fica je dialóg vlády s občanmi neadekvátny: „Po siedme, dialóg vlády a verejnosti o potrebných opatreniach nemôže byť založený na vyhrážaní sa drakonickými trestami, obmedzovaním ľudských práv a agresivite.“

Nezabudol spomenúť ani prezidentku Zuzanu Čaputovú a opozičného politika Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Prezidentke odkázal, že Smer nebude ticho a bude poukazovať na chyby v jednotlivých opatreniach, rovnako ako aj na ich protiústavnosť. Fico v dnešnom videu poukázal aj na Pellegriniho, tvrdí, že je nečinný a pripísal to snahe Hlasu-SD zapáčiť sa prezidentke.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Jaroslav Naď a Robert Kaliňák.
  3. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  4. Robert Fico. (Smer-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico kritizoval aj Pellegriniho a odkázal ľuďom: Moje skúsenosti s covidom mi hovoria TOTO!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne