tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda Smeru-SD Robert Fico
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

Fico o vstupe Ukrajiny do NATO: Nebláznime! Naozaj chceme tretiu svetovú vojnu?

Ukrajinský prezident včera oznámil, že jeho krajina podáva žiadosť o „zrýchlený“ vstup do NATO. Dá sa očakávať, že NATO tejto žiadosti vyhovie. Bez ohľadu na to, že Putin niekoľkokrát deklaroval, že vojnu začal aj kvôli tomu, že Ukrajina chce byť súčasťou Aliancie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Vlajka NATO - ilustračné foto
  5. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  6. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  7. Pápež František
  8. Námestník poľského ministra vnútra Maciej Wasik.
  9. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.

„Podpísaním žiadosti Ukrajiny o urýchlený vstup do NATO robíme náš rozhodný krok… Prakticky sme už preukázali kompatibilitu s aliančnými štandardmi. Sú skutočné pre Ukrajinu – skutočné na bojisku a vo všetkých aspektoch našej interakcie,“ povedal Zelenskyj. „Dôverujeme si, pomáhame si a chránime sa. Toto je aliancia,“ dodal.

Fico sa pýta: Zbláznili sme sa?

„Vstup Ukrajiny do NATO je korkom k tretej svetovej vojne.“ hovorí predseda Smeru-SD a dodáva: „Je aj krokom, ktorý popiera všetky doterajšie dohody a záväzky superveľmocí. Krokom, ktorý nemôže byť ospravedlnený ani tým, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu. „

„Je doslova šialené, že namiesto toho, aby sme sa na európskej úrovni snažili o presadenie mierového riešenia ukončenia vojny, aby sme sa vyvliekli z pod americkej nadvlády, uvažujem o kroku, ktorý povedie k eskalácii medzinárodného napätia a k svetovej vojne.“

Robert Fico, predseda Smer-SD

Fico ďalej poukazuje na to, že „všetko je už dohodnuté.“ Podľa neho je aj toto jedným z dôvodov, prečo prezidentka Čaputová drží pri moci menšinovú vládu Eduarda Hegera. Má si byť dobre vedomá, že počas jej fungovania, bude Slovensko zásobovať Ukrajinu zbraňami a financiami a taktiež je takmer isté, že bude aj za vstup Ukrajiny do NATO.

Nespĺňajú podmienky

Predseda Smeru-SD poukázal vo svojom príhovore aj na to, že Ukrajina, na rozdiel od Švédska a Fínska, nespĺňa podmienky pre vstup. Volodymyr Zelenskyj pritom práve tieto dva štáty vypichol s tým, že „keď mohli urýchlene vstúpiť oni, môže aj Ukrajina.“

Aj keď je Ukrajina často prezentovaná ako demokratická krajina, nie je tomu tak. Faktom je, že je to jedna zo zemí, kde najviac bujnie korupcia a oligarchizmus. Pred začatím vojny, sa Zelenskyj doma netešil veľkej obľube práve za to, že bol zvolený ako „protikorupčný bojovník,“ svoje sľuby však nenaplnil.

Tretia svetová

Robert Fico taktiež uviedol, že ak príde do parlamentu ratifikačný návrh, Smer ho nepodporí. Ak by sa tak stalo, keď bude jeho strana vo vláde, je rozhodnutý vstup Ukrajiny do NATO medzinárodne vetovať.

Rusko zatiaľ na posledný krok Zelenského nezareagovalo, dá sa však očakávať, že reakcia Kremľa bude tvrdá.

Memorandum z Budapešti

Budapeštianske memorandum je medzinárodná dohoda, ktorú podpísali 5. decembra 1994 v maďarskom hlavnom meste Budapešti ukrajinský prezident Leonid Kučma, ruský prezident Boris Jeľcin, americký prezident Bill Clinton a britský premiér John Major.

Minské dohody

V tých sa Ukrajina zaviazala napríklad aj k tomu, že nevstúpi do NATO. Zelenskyj ešte v marci tohto roku tvrdil, že ak Putin ukončí vojnu, jeho krajina sa stane neutrálnym štátom a teda nikdy nebude žiadať o vstup do Aliancie, ani sa nestane jej členom.

Zdroj: tasr, Fb Robert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico o vstupe Ukrajiny do NATO: Nebláznime! Naozaj chceme tretiu svetovú vojnu?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku