eReport.sk
Uvedenie protestu na TV Markíza
Uvedenie protestu na TV Markíza. Zdroj: markíza

Farkašovský: Žiadny minister, ani televízia, nemôže ľudí tejto krajiny nazývať dezolátmi!


Dlhoročný moderátor a redaktor, dnes najmä publicista a odborník na komunikáciu, Karol Farkašovský, bol hosťom v relácii internetovej televízie TVOTV. Vyjadril sa k Markíze, zmenám v RTVS, ale i k niektorým politikom a „kultúre prejavu,“ ktorú do spoločnosti priniesli.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik
  2. Hviezda jasná
  3. Miesto činu
  4. Ničiteľka?
  5. Ilustračné foto
  6. Ukrajina mieša politiku do športu
  7. Sudca v predvolebnej kampani
  8. Ilustračné foto

Farkašovský v rozhovore pripomenul, že prvý, kto „zaviedol,“ slovo dezolát do „slovníka,“ vo verejnom priestore, je minister obrany Jaroslav Naď. Ten toto hanlivé označenie použil na demonštrantov proti pandemickým opatreniam. Okrem toho, ľudí nazval opicami.

„Rovnako ako vtedy minister, teraz TV Markíza urazila a ponížila ľudí, z ktorých v podstate žije. Žiadny minister, ani televízia si toto nemôže dovoliť.“

Karol Farkašovský, bývalý dlhoročný moderátor a redaktor

Farkašovský poznamenal, že čo sa týka konania TV Markíza, určite išlo o zámer a nie o „chybu a zlyhanie.“ Ako človek, ktorý sa roky pohyboval v tomto prostredí a podieľal sa na príprave reportáží, vie, že za to boli zodpovední viacerí ľudia.

Redaktorovi, ktorý z predmetného protestu prinášal online vstup, by to nevyčítal. To, že konanie televízie bolo účelové, podľa neho dokazuje aj fakt, že titulok „Dezoláti v uliciach,“ svietil na obrazovke až do konca živého vstupu, čo bol dosť dlhý čas na to, aby ho okamžite stiahli.

Prídu o licenciu?

Publicista tiež uviedol, že na Radu pre televízne vysielanie a retransmisiu, bolo doručených v tejto veci veľmi veľa podnetov. Rada podľa neho bude určite konať, v podstate musí. Markíze hrozí nielen vysoká pokuta, ale i odobratie licencie.

RTVS

Verejnoprávna televízia podľa Farkašovského stále nemá spravodajstvo, ktoré by informovalo objektívne. Zrušenie „trojky,“ považuje za nešťastný krok. Naopak, kanál RTVS 24 je podľa neho krokom vedľa.

„Ak 24 odvysiela počas jedného dňa trikrát hodinovú diskusiu prezidentky, buď nie je dobre nastavený obsah, alebo nie je v poriadku niečo iné.“

Karol Farkašovský, publicista

Odborník na komunikáciu nie je spokojný ani s niektorými politickými diskusiami. Moderátorom vytýka, že sa nepýtajú na veci, ktoré trápia a zaujímajú obyčajných ľudí. „Často si divák po takejto diskusii nevie odpovedať na otázku, čo sa vlastne dozvedel. Miesto toho si povie “ Nedeľný folklór chvalabohu skončil, môžeme ísť obedovať.“

Hostia

Sú podľa publicistu tiež problémom. Najmä pri takých vážnych témach, ako je napríklad dostatok plynu, ceny energií, by mal byť v štúdiu aj expert z danej oblasti.

„Pri všetkej úcte, keď mi Remišová ako divákovi oznámi, že plynu je dostatok, naozaj tomu nemôžem veriť.“

Karol Farkašovský, publicista

Covid a Ukrajina

Obe tieto témy má spájať jedno – pravda je len to, čo povedia média a to je podľa Farkašovského veľmi nebezpečné. Tak ako pri Covide bola správna len „jedna pravda a jeden názor,“ to isté zažívame pri vojne na Ukrajine.

„Pri všetkej úcte, jednostranné požiadavky Zelenského sa dozvedáme každých päť hodín, ale ani raz sa nedozvieme to, čo chce alebo tvrdí Moskva. To nie je objektívne informovanie.“

Karol Farkašovský, dlhoročný novinár

Karol Farkašovský na margo toho tiež poznamenal, že „ľudia nie sú hlúpi a hľadajú si aj alternatívne zdroje.“ Na rozdiel od mnohých novinárov, sa oni snažia, si „informácie overovať.“

Zdroj: tvotv

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Farkašovský: Žiadny minister, ani televízia, nemôže ľudí tejto krajiny nazývať dezolátmi!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre