eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: youtube/smer-sd

VIDEO Fico poslal vláde jasný odkaz: Prestaňte s cirkusovými vystúpeniami! Sociálni partneri si musia trhať vlasy

Tu už končí všetka sranda! Bývalý trojnásobný premiér si zobral na mušku predstaviteľov vládnej koalície a prostredníctvom videa na sociálnej sieti im poslal tvrdý odkaz.

Nepáči sa mu, že vláda namiesto riešenia reálnych problémov Slovákov zamestnáva spoločnosť tlačovými konferenciami ministrov, ktorí svoje reformy nemajú prediskutované ani s ostatnými predstaviteľmi vládnej koalície. „Nikto nemá ani čas, ani chuť počúvať nápady, ktoré neboli s nikým prerokované a nikomu ani oznámené,“ odkazuje vo videu Fico.

Všetky návrhy vlády podľa Fica stroskotali

Ambiciózne nápady, ktoré po svojom nástupe k moci deklarovala vláda sa podľa Fica jeden po druhom rozpadávajú a jednotliví ministri na ne nedokážu nájsť podporu ani u svojich vlastných kolegov.

„Sociálni partneri si musia trhať vlasy, koaliční partneri už dnes vedia, že nič z nápadov Matoviča sa nedá zrealizovať. Vo vládnej koalícii nie sú dohodnutí na ničom. Kolíkovej súdna mapa je roztrhaná na kusy, otvorené a nedohodnuté sú zmeny v školstve, zdravotníctve, v životnom prostredí, dôchodkovú tému radšej stiahli a dnes k tomu pridávajú dane a odvody,“ skonštatoval na margo vládnej koalície Fico.

Koalícia sa vraj len prizerá, ako rastie počet obetí

Fico vyčíta vláde bezradnosť a amaterizmus, ktorý podľa neho sprevádza celé doterajšie vládnutie pravicovej koalície. Vo svojom videu vyhlásil, že sa vláda len prizerá, ako postupuje pandémia, ale reálne proti nej nebojuje.

„Vláda netuší, čo má robiť s treťou vlnou pandémie, lebo nič nerobila ani pri prvej ani pri druhej vlne a rezignovane pozerá na narastajúci počet obetí. Obetí, pri ktorých zodpovedá za každú jednu z nich. A ako alternatíva nám je ponúknuté cirkusové vystúpenie Matoviča o tom, čo sa bude diať po roku 2023,“ hromžil Fico.

Fico chce, aby to Hegerov kabinet okamžite riešil

Líder opozičnej strany tvrdí, že vláda má viacero nástrojov na to, ako zvládnuť krízy, ktorým čelí Slovensko. Musí však začať aktívne pracovať, musí sa vedieť dohodnúť na veciach a okamžite predstaviť verejnosti konkrétne plány, ako toto ťažké obdobie zvládne.

„Opakovane žiadame vládu, aby predlžila plán boja proti obrovskému zdražovaniu a ihneď prijala potrebné opatrenia od zníženia niektorých komponentov ceny elektriny, vyplatenia plynových vratiek, až po zníženie DPH. Po druhé, opakovane žiadame vládu, aby prestala rozdeľovať ľudí na prvotriednych zaočkovaných a druhotriednych nezaočkovaných a začala sa venovať organizácii liečby pacientov okamžite po tom, ako zistia, že sú infikovaní covidom,“ uzatvoril tému Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič (OĽaNO)
  2. Politológ Roman Michelko


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico poslal vláde jasný odkaz: Prestaňte s cirkusovými vystúpeniami! Sociálni partneri si musia trhať vlasy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti