eReport.sk
Foto: tasr

Eurokomisárka vyzýva krajiny: Konajte, COVID nesmie opäť zasiahnuť naše ekonomiky!


Členské štáty Európskej únie by sa už teraz mali začať pripravovať na ďalšiu vlnu pandémie ochorenia COVID-19 počas najbližšej jesene a zimy. V pondelok to uviedla eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidisová.

Podľa eurokomisárky v niektorých krajinách „znepokojivo narástol“ počet prípadov nákazy koronavírusom, pričom varovala, že pandémia sa ešte neskončila. Austrália napríklad hlási rekordný nárast chorých už teraz.

Mohlo by vás zaujímať

  1. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  2. testovanie
  3. testovanie
  4. Ilustračné foto
  5. Zdravotnícky pracovník drží súpravu na rýchly test na prítomnosť COVID-19
  6. Na ilustračnej snímke občania čakajú v rade na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v rómskej osade v Trebišove 25. novembra 2021.
  7. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
  8. Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?

Musíme sa pripraviť

„Posledné dva mesiace sme sa pripravovali na jeseň a zimu, plne si uvedomujúc, že ďalšia vlna pandémie nesmie a nemala by ďalej zaťažovať naše ekonomiky ani naše spoločnosti, najmä v čase, keď je zasiahnutá vojnou a inváziou na Ukrajinu, ako aj infláciou,“ povedala v rozhovore pre cyperskú štátnu rozhlasovú stanicu.

Kyriakidisová, ktorá pochádza z Cypru, takisto uviedla, že Európska komisia požiadala členské štáty, aby urýchlili podávanie posilňovacích dávok vakcín pre osoby staršie ako 60 rokov a zraniteľné skupiny.     

 „Tieto mesiace by mali byť prípravnými… A tak naše zdravotnícke systémy budú pripravené na možné ďalšie vlny, ktoré by mohli byť spojené napríklad so sezónnou chrípkou,“ dodala.

V Austrálii je situácia zlá už teraz

Medzi tým hlási nárast pozitívnych aj Austrália. Počet obyvateľov Austrálie hospitalizovaných s ochorením COVID-19 dosiahol v pondelok 5450, čo je najviac od začiatku pandémie. Austrálsky zdravotnícky systém v súčasnosti zaťažuje šírenie subvariatov variantu omikron. Počet hospitalizovaných s covidom v Austrálii rastie od konca júna.

Počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 v Austrálii prekročil doterajšie maximum z januára tohto roka, keď bolo počas prvej omikronovej vlny hospitalizovaných 5390 ľudí. V Austrálii okrem toho rastie i denný počet úmrtí, ktorý v sobotu prvýkrát prekonal 100. Situáciu v zdravotníctve okrem toho zhoršuje i to, že je nakazených alebo sa musí izolovať mnoho zdravotníckych pracovníkov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Eurokomisárka vyzýva krajiny: Konajte, COVID nesmie opäť zasiahnuť naše ekonomiky!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: