tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Logo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Foto: tasr/ap

WHO varuje Európu: Na jeseň prepukne pandémia opäť naplno, nepodceňte to!

Regionálny úrad Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu upozorňuje na náročnú jeseň a zimu, ktoré Európu čaká v súvislosti s koronavírusovou pandémiou. Urobili tak v období, keď sa v Európe zvyšujú počty prípadov nákazy covidom, pričom členské štáty monitorujú situáciu len v obmedzenej miere.

WHO tiež vyzvala európske krajiny, aby sa „urýchlene zaoberali medzerami v monitorovaní pandemickej situácie a krokmi potrebnými na predchádzanie úmrtiam“. Riaditeľ regionálneho úradu WHO pre Európu Hans Kluge uviedol, že „je jasné, že sa nachádzame v rovnakej situácii ako minulé leto – ibaže teraz stoja za novou vlnou ochorenia subvarianty omikronu“. Predstavil aj jesennú a zimnú stratégiu pre boj proti covidu, pričom dodal, že „ak budeme s potrebnými krokmi čakať do jesene, bude už príliš neskoro“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. očkovanie
  2. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  3. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  4. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  5. testovanie
  6. očkovanie
  7. vakcína, covid, koronavírus, ampulky

V novej stratégii je zahrnutá zvýšená miera vakcinácie obyvateľstva, druhá posilňovacia dávka pre osoby s oslabenou imunitou či seniorov a prekrytie dýchacích ciest v interiéroch a prostriedkoch hromadnej dopravy.

Kluge uviedol, že počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Európe a niekoľkých regiónoch strednej Ázie sa v posledných šiestich týždňoch strojnásobil. Poznamenal, že hoci stúpol aj počet hospitalizácií, počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) zostáva relatívne nízky. Podľa Klugeho zomiera v Európe v súčasnosti na koronavírus približne 3000 ľudí týždenne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO varuje Európu: Na jeseň prepukne pandémia opäť naplno, nepodceňte to!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku