eReport.sk
Logo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Foto: tasr/ap

WHO varuje Európu: Na jeseň prepukne pandémia opäť naplno, nepodceňte to!

Regionálny úrad Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu upozorňuje na náročnú jeseň a zimu, ktoré Európu čaká v súvislosti s koronavírusovou pandémiou. Urobili tak v období, keď sa v Európe zvyšujú počty prípadov nákazy covidom, pričom členské štáty monitorujú situáciu len v obmedzenej miere.

WHO tiež vyzvala európske krajiny, aby sa „urýchlene zaoberali medzerami v monitorovaní pandemickej situácie a krokmi potrebnými na predchádzanie úmrtiam“. Riaditeľ regionálneho úradu WHO pre Európu Hans Kluge uviedol, že „je jasné, že sa nachádzame v rovnakej situácii ako minulé leto – ibaže teraz stoja za novou vlnou ochorenia subvarianty omikronu“. Predstavil aj jesennú a zimnú stratégiu pre boj proti covidu, pričom dodal, že „ak budeme s potrebnými krokmi čakať do jesene, bude už príliš neskoro“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  2. Čína schválila prvú mRNA vakcínu.
  3. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  4. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  5. testovanie
  6. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  7. Čína schválila prvú mRNA vakcínu.

V novej stratégii je zahrnutá zvýšená miera vakcinácie obyvateľstva, druhá posilňovacia dávka pre osoby s oslabenou imunitou či seniorov a prekrytie dýchacích ciest v interiéroch a prostriedkoch hromadnej dopravy.

Kluge uviedol, že počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Európe a niekoľkých regiónoch strednej Ázie sa v posledných šiestich týždňoch strojnásobil. Poznamenal, že hoci stúpol aj počet hospitalizácií, počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) zostáva relatívne nízky. Podľa Klugeho zomiera v Európe v súčasnosti na koronavírus približne 3000 ľudí týždenne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO varuje Európu: Na jeseň prepukne pandémia opäť naplno, nepodceňte to!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php