eReport.sk
Musk zverejnil šokujúce informácie
Elon Musk. Zdroj: tasr/ap

Elon Musk šokoval mocných. Twitter už nebude obmedzovať „dezinformácie“ o covide!

Elon Musk šokoval mocných. Americká spoločnosť Twitter oznámila, že zrušila obmedzenia, ktoré zabraňovali šíreniu dezinformácií týkajúcich sa ochorenia COVID-19. Správu zverejnila spoločnosť CNN. „S účinnosťou od 23. novembra 2022 Twitter neuplatňuje politiku týkajúcu sa zavádzajúcich informácií o COVID-19,“ uvádza sa v oznámení zverejnenom na blogu spoločnosti Twitter Inc. Musk týmto svojím rozhodnutím šokoval mocných. Reakcie na seba asi nenechajú dlho čakať.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  2. Toxic by design?
  3. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
  4. Je vakcína sloboda alebo smrť?

V roku 2020 Twitter vyvinul rozsiahly súbor pravidiel, ktorých cieľom bolo zakázať „škodlivé dezinformácie“ o víruse a vakcínach proti covidu. Podľa štatistík zverejnených Twitterom, medzi januárom 2020 a septembrom 2022bolo pozastavených viac ako 11 000 účtov pre porušenie pravidiel o dezinformáciách v súvislosti s covidom.

Dezinformácie

Twitter zároveň odstránil 100 000 kusov obsahu, ktorý tieto pravidlá porušoval. Túto formu cenzúry svet vítal. Americký generálny chirurg Dr. Vivek Murthy napríklad citoval pravidlá Twitteru ako príklad toho, čo by spoločnosti mali robiť v boji proti dezinformáciám.

Nová doba

Elon Musk ako nový majiteľ Twitteru od začiatku hovoril, že sociálna platforma sa zmení. Nastalo hromadné prepúšťanie zamestnancov, ale i anketa o tom, či sa má na Twitter vrátiť americký exprezident Donald Trump.

Sľub

Musk taktiež sľúbil , že už tento týždeň obnoví mnohé predtým zakázané účty na Twitteri. Je možné, že medzi obnovenými účtami budú aj tie, ktoré predtým boli kvôli „dezinformáciám,“ obmedzené, či zrušené.

Covidové väznenie

Portál tiež pripomína výroky Elona Muska z minulosti. Od začiatku tvrdil, že „násilné väznenie ľudí v ich domovoch je proti všetkým ústavným a ľudským právam a slobodám.“

„Podľa môjho názoru porušovanie ľudských slobôd spôsobmi, ktoré sú hrozné a nesprávne, nie sú tým, prečo ľudia prišli do Ameriky alebo túto krajinu postavili. Je to absolútna nehoráznosť.“

Elon Musk

Musk mal mať covid dvakrát. Zbrojí tiež proti povinnému očkovaniu. V podcastovom rozhovore pre New York Times s technologickou novinárkou Karou Swisher v septembri 2020 vyhlásil, že sa nikdy nenechá zaočkovať, pretože on ani jeho deti nie sú ohrozené.

Keď sa ho novinárka opýtala, či vie, že veľa z neočkovaných ľudí môže zomrieť, otvorene zakontroval: „Všetci raz zomrieme.“ Dá sa teda očakávať, že Musk s Twitterom ešte pár krát svet šokuje. Zaujímavé bude iste i sledovať reakcie. TASR napríklad uviedol túto správu ako hrozbu.

Zdroj: CNN


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Elon Musk šokoval mocných. Twitter už nebude obmedzovať „dezinformácie“ o covide!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti