tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Juraj Mesík, lekár, aktivista, analytik
Juraj Mesík, lekár, aktivista, analytik. Zdroj: mesik.wordpress.com

Doktor Mesík pre eReport o IVM a biznise s covidom: Vláda zlyhala. Výsledkom sú tisíce obetí!

Doktor Juraj Mesík sa dostal do povedomia širšej verejnosti, keď u nás prepukla pandémia Covidu-19. Bol jedným z mála, kto hovoril, čo si myslí. Názory dopĺňal svojimi dlhoročnými skúsenosťami. Keďže od začiatku „propagoval,“ Ivermektín a vitamíny ako najúčinnejšiu liečbu a pomoc, z večera do rána sa stal „hoaxerom,“ a „dezinformátorom.“ V rozhovore sa vyjadril k politikom, policajnej stránke na „boj s hoaxmi,“ ale i k tomu, ako Covidu-19 a iným vírusom predchádzať a ako ich liečiť. Taktiež k farmabiznisu a najnovšej „antiivermektínovej kampani.“

Mohlo by vás zaujímať

 1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
 2. Jana Bittó Cigániková (SaS).
 3. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
 4. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová hovorí počas návštevy farmaceutickej spoločnosti Pfizer .
 5. Ilustračné foto
 6. Exstarosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý.
 7. testovanie
 8. covid, koronavírus, testovanie
 9. testovanie
 10. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
 11. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
 12. Ilustračné foto
 13. Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová.

Pán doktor, ako ste vnímali útoky na vašu osobu počas pandémie?

S pobavením. Ako inak môžete brať výlevy polovzdelaných propagandistov, ktorí ešte v pondelok nevedeli čo je to RNA a v stredu z nich boli experti na mRNA vakcíny? Na týchto novodobých komsomolcoch sa dá len smiať. Čo ma mrzelo a mrzí je mlčanie väčšiny skúsených starých lekárov, ktorí už nie sú závislí na bakšišoch a exotickej kongresovej turistiky od farmafiriem.

Ako je to dnes?

Útoky? Nie. Sú ticho ako vši pod chrastou. Hlavnou snahou všetkých tých propagandistov typu „vakcína je sloboda“ a latentných teroristov hlásajúcich v štátom financovaných novinách, že treba aby „neočkovaní kvičali ako svine na bitúnku“ je  rýchlo zabudnúť.

„Ak ale na to čo sa tu stalo slovenská spoločnosť zabudne, dovolí aby sa to isté časom znovu zopakovalo.“

Juraj Mesík, lekár

Od začiatku ste sa tiež zasadzovali za liečbu Ivermektínom.( IVM) Ten je vraj len pre zvieratá a pre ľudí vysoko nebezpečný..

Ivermektín je vysoko bezpečné liečivo, ktoré sa ukázalo ako vysoko účinný a najlacnejší liek proti covidu. Potvrdilo to okolo 180 publikovaných vedeckých prác uskutočnených na viac ako 130 tisíc pacientoch v najmenej 27 krajinách. Ich podrobný prehľad nájdete tu https://c19ivm.org/.

Prečo potom mainstream tvrdí opak?

Pre farmabiznis. Na ivermektín už dávno vypršali licencie a môže ho vyrábať ktokoľvek na svete. Výsledkom je, že je veľmi lacný, balenie sa v rozvojových krajinách predáva doslova za desiatky centov.

„V záujme obrovských štátnych nákupov nových,  oveľa menej účinných a nebezpečnejších liekov stojacich stovky aj tisícky eur ho bolo treba všemožne diskreditovať a zakazovať. Do tejto kampane sa zapojilo mnoho vlád, mainstreamových médií a farmabiznisom výdatne motivovaných lekárov.“

Juraj Mesík, doktor a analytik

Nejde teda o zdravie, ale o peniaze?

Na sezónnych virózach každý rok farmabiznis zarábal už dávno pred covidom. Inak podobnú len nenápadnejšiu kampaň vedie farmabiznis aj proti vitamínu D, ktorý má veľmi silný ochranný účinok pred mnohými chorobami, vrátane covidu. Straší sa pri ňom rizikom hypervitaminózy D, hoci 80% a možno aj viac percent ľudí u nás trpí jeho nedostatkom, alebo má veľmi nízke hladiny.

„Farmabiznis žiaľ žije z ľudských chorôb a z chorých ľudí – nie z podpory zdravia a zdravých ľudí. Platí heslo „ Dobrý človek – chorý človek. Najlepší človek – chronicky chorý človek.“

Juraj Mesík, doktor

Ako funguje IVM pri Covide-19?  Kedy je najlepšie ho podať?

IVM má široké spektrum účinkov, niektoré jeho mechanizmy pôsobia priamo na vírus, iné spočívajú v imunomodulačnom vplyve, teda účinku IVM na imunitný systém. Ako každé liečivo aj IVM je vhodné podávať čo najskôr alebo dokonca profylakticky (preventívne). Treba ho podávať v potrebných dávkach a spolu s jedlom, tak sa totiž zvyšuje jeho vstrebateľnosť v tele.

Práve jeho podávaním pozde, v malých dávkach alebo na lačno boli zmanipulované niektoré štúdie, ktoré dospeli k záverom, že je pri liečbe covidu neúčinný. Tieto štúdie potom komsomolci v masmédiách nafúkli až na prasknutie – pričom akékoľvek informácie o 180 štúdiách, ktoré zistili presný opak, prísne cenzurovali.

Aké sú riziká, či nežiaduce účinky?

IVM bol za 40 rokov čo sa používa, podaný stovkám miliónov ľudí vrátane malých detí a tehotných žien. Neboli pri ňom zaznamenané žiadne významné vedľajšie účinky. Množstvo voľne dostupných liekov, napríklad taký acylpyrín alebo rôzne analgetiká, sú oproti Ivermektínu hotoví zabijaci. O desiatkach liekov na predpis ani nehovoriac.   

Je niekto komu by ste ho neodporúčali, alebo kde treba zvážiť podanie?

Neviem o žiadnej takej špecifickej skupine, ale ako pri každom lieku platí zásada zvýšenej opatrnosti pri veľmi malých deťoch, tehotných ženách alebo ľuďoch, ktorí berú mnoho ďalších liečiv.

Pripomeňme si ale, že experimentálne „vakcíny“ proti covidu sa u nás masovo podávali na štadiónoch a v obchodných centrách aj tisíckam tehotných žien a malých detí! Dvojaký meter ako vyšitý!

Juraj Mesík, doktor

Prečo podľa vás bola v médiách masová antikampaň proti IVM?

Aby vlády mohli od „big farma“ nakupovať za stovky miliárd eur nové super-drahé experimentálne liečivá (Remdesivir po 3100 dolárov, Molnupiravir po 700, Paxlovid po 500…),  a miliardy balení experimentálnych „vakcín.“

Bolo nevyhnutné zabrániť akejkoľvek možnosti účinnej a bezpečnej lacnej liečby covidu. Kampaň proti Ivermektínu bude pokračovať, lebo sa ukázalo, že okrem antiparazitárneho, má aj širokospektrálny účinok proti vírusom.

A šlo im to výborne..

Áno, šírením firemnej propagandy, strachu z covidu a strachu z účinnej a bezpečnej lacnej liečby. Vypúšťali dezinformácie o možnostiach prevencie a liečby a zakazovali poskytovať pacientom s covidom túto liečbu. Lekári, ktorí sa týmto zákazom po celom svete vzopreli, boli zastrašovaní a perzekuovaní. Taktiež netreba zabudnúť na konfiškovanie zásielok IVM colnými úradmi.

V ďalšej časti rozhovoru(st.2.) sa dozviete, v čom zlyhala naša vláda a rezort zdravotníctva, prečo polícia nerobí to, čo má a tiež cenné rady doktora Mesíka o tom, ako predchádzať nielen covidu, ale aj iným častým vírusovým infekciám.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Doktor Mesík pre eReport o IVM a biznise s covidom: Vláda zlyhala. Výsledkom sú tisíce obetí!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku