eReport.sk
Bukovský vyhral súd s blogerom
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský šokuje. Covid tu bol už v septembri 2019. Lekár začal rokovať s právnikmi

Na pandémiu koronavírusu na Slovensku majú mnohí rôzne názory. Niektorí ich pravidelne dávajú najavo, ako napríklad lekár Igor Bukovský, ktorý sa kvôli nim dostal do sporu s dnes už bývalým premiérom Igorom Matovičom. Najnovšie zdravotník prekvapil tvrdením, že vírus COVID-19 bol v Európe už pred dvomi rokmi v septembri.

Bukovský vo svojom najnovšom videu cituje taliansku štúdiu. „Už v septembri 2019 boli v Taliansku ľudia, ktorí mali za sebou kontakt s vírusom. Pretože ich organizmus zareagoval, ich imunita už vytvárala protilátky a talianski vedci to teraz dodatočne v mrazených vzorkách analyzovali. Zistili, že až 14 % odobratých vzoriek krvi u ľudí, ktorí nemali príznaky infekčného ochorenia dýchacích ciest alebo pľúc, vykazovali prítomnosť špecifických protilátok proti SARS-CoV-2,“ šokuje lekár, ktorý tiež tvrdí, že podľa inej štúdie pomáhajú pri boji s vírusom probiotiká, Omega3 mastné kyseliny, multivitamíny a vitamín D.

Bukovský cituje taliansku štúdiu, podľa ktorej bol COVID-19 v Európe skôr, ako sme si mysleli. – Foto: archív

Lekár tvrdí, že na to upozorňoval už na jar a preto si myslí, že sa dalo mnohým ľuďom pomôcť. „To ma privádza k úvahe, že z toho zanedbania využitia dostupných informácií treba vyvodiť nejakú zodpovednosť. V tomto zmysle premýšľam a komunikujem s právnikmi o vyvodení trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym ľuďom, ktorí hoci dostali informácie, vedeli o nich, osobne som ich poskytol, neboli použité v prospech ľudí,“ rozčuľuje sa lekár.

Bukovský sa tiež obáva, že ľudia stratia obozretnosť po tom, čo sa opäť uvoľnili opatrenia. „Obávam sa toho, že už máme všetci plné zuby situácie, ktorú musíme nejakým spôsobom zvládať. Alebo ktorú sme už aj nezvládli a už chceme mať od všetkého pokoj,“ dodal odborník na výživu s tým, aby sme nestratili ostražitosť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský šokuje. Covid tu bol už v septembri 2019. Lekár začal rokovať s právnikmi

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti