eReport.sk
Česká brankárska hokejová legenda Dominik Hašek sa ukázal ako dokonalý farizej. Keď hral v ruskej KHL ospevoval Moskvu, teraz brojí proti všetkým, ktorý hrajú v ruskej súťaži. Zdroj: Screenshot video FB / Bronislav Kalvoda

VIDEO „Dominátor“ Hašek je dokonalý farizej. Keď hral v Rusku, spieval ódy na Moskvu, teraz…

Česko opäť žije hokejom! Nie však bronzovými medailami jej reprezentácie do 20 rokov, ale tým, že extraligové Kladno po dvoch dňoch na nátlak fanúšikov rozviazalo zmluvu so slovenským brankárom Júliusom Hudáčkom. Dôvod mal byť ten, že chytal v ruskej KHL! Hudáčka sa nezastal ani majiteľ klubu Jaromír Jágr, ktorý tiež nabehol na protiruskú vlnu, ktorú u našich susedov spustila ďalšia hokejová legenda, brankár Dominik Hašek.

Chytať za Spartak bola pre neho výzva

Ak by niekto nevedel, kto je Dominik Hašek alias Dominátor, tak je nielen olympijským víťazom z Nagana 1998 a držiteľom bronzu z olympiády z Turína 2006, ale má aj jednu striebornú medailu a tri bronzové z majstrovstiev sveta. Okrem toho je dvojnásobný víťaz Stanley Cupu (2001/02 a 2007/08 s Detroid Red Wings – pozn. red.). Hašek je tiež šesťnásobný nositeľ Vezina Trophy, dvojnásobný víťaz ceny pre najužitočnejšieho hráča NHL – Hart Memorial Tropy (1996-1997, 1997-1998), dvakrát vyhral Lester B. Pearson Award (1997, 1998), trikrát William M. Jennings Trophy (1994, 2001, 2008).

Od roku 2008 je členom Siene slávy českého hokeja a v roku 2014 bol uvedený do Hokejovej siene slávy v Toronte a v roku 2015 do Siene slávy IIHF. Dominátor, ako mu familiárne hovoria jeho priaznivci však hrával aj v dnes tak nenávidenej KHL, kde od leta 2020 obliekal jednu sezónu dres Spartaku Moskva a jeho plat mal byť 1,63 milióna eur. „Som veľmi rád, že môžem chytať za Spartak. Je to veľký klub, v ktorom v minulosti hrali skvelí hráči. Je to pre mňa veľká výzva,“ uviedol podľa Ria Novosti na poludňajšej tlačovej konferencii Hašek.

Milujem Moskvu, milujem toto veľké mesto

Dnes tento človek brojí proti všetkým zahraničným hráčom, ktorí v KHL hrajú, ba útočí aj na samotné vedenie NHL, ktorého vedeniu, ale ani majiteľom jednotlivých klubov, neprekáža, že v jej tímoch hrajú ruskí hokejisti. Hašek svojimi názormi však „pobláznil“ aj českých hokejových fanúšikov a vedenie tamojšej federácie, ktorá do reprezentácie nevolá českých hokejistov hrajúcich v ruskej KHL. Na pôsobenie v ruskej KHL doplatil aj náš reprezentačný brankár Libor Hudáček, ktorý v KHL strávil posledných šesť sezón a chytal v Čerepovci, Spartaku Moskva, lotyšskom Diname Riga a naposledy v kazašskom Baryse Astana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Július Hudáček
  2. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  3. Priority Únie sa nemenia

„Že v mojich očiach NHL klesla? Tá spadla na úplné dno! Nehnevajte sa, ale ja hovorím, že ten, kto podporuje ruskú vojnu, to sú všetky organizácie, ktorí nechávajú hrať ruských hráčov. Tak tie klesli na úplne dno,“ priznal v rozhovore pre DV TV Dominik Hašek, ktorý bol kedysi súčasťou NHL a túto súťaž má rád a údajne robí pre ňu to najlepšie. „To, čo teraz robím, tak to je pre dobro NHL, ktorá klesla na úplné dno. A tým, že robí reklamu ruskej vojne, tak je zodpovedná za obrovské hospodárske škody na Ukrajine a za stratené životy. A NHL za toto musí zaplatiť,“ prízvukuje v rozhovore rázne „dominátor“.

Keď tam hrali, ruské milióny im nesmrdeli

Vráťme sa však k Dominikovi Hašekovi, ktorý dnes na Rusko kydá zo všetkých strán. Keď tam však bol, tak na Moskvu spieval doslova ódy. Český politik Bronislav Kalvoda z SPD v krátkom statuse píše, že je hodné pripomenúť si „slová tohoto normalizačného gašpara, ktorý úplne zdegeneroval v prorežimného poskoka“. K statusu pripojil aj krátke video, v ktorom sa ho spýtali ako sa mu páči Moskva. V lámanej ruštine Dominik Hašek odpovedal: „Milujem Moskvu, milujem toto veľké mesto.“ Nuž a teraz je z neho nie dominátor, ale doslova likvidátor všetkých hokejistov, ktorí v KHL hrajú.

A na jeho protiruské ťaženie naskočili nielen mnohí fanúšikovia, ale aj jeho veľký kamarát, jeden z najslávnejších českých hráčov pôsobiacich v NHL a v súčasnosti majiteľ extraligového klubu Rytíři Kladno Jaromír Jágr, ktorá, mimochodom, tiež hrával v ruskej KHL za Avandgard Omsk (2008-11). Ani jednému z týchto českých legiend nevadili americké útočné vojny v mnohých krajinách sveta, kde zomierali tisícky nevinných mŕtvych civilistov, v čase, keď oni zarábali milióny dolárov v kanadsko-americkej NHL. Farizejstvo niektorých ľudí je pri pohľade na tieto dve hokejové legendy skutočne do neba bijúce.

Farizejstvo českých hokejových hviezd Jaromíra Jágra (vľavo) a Dominika Hašeka je až do neba bijúce. Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Zdroj: FB / Bronislav Kalvoda SPD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Dominátor“ Hašek je dokonalý farizej. Keď hral v Rusku, spieval ódy na Moskvu, teraz…

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga