eReport.sk
Ján Čarnogurský. Foto: tasr

VIDEO Čarnogurský pre eReport: USA chcú zatiahnuť Slovensko do vojny, aby ušetrili samých seba!

Bývalý predseda vlády a disident Ján Čarnogurský si myslí, že cieľom aktivít Spojených štátov v Európe je zatiahnutie východného európskeho bloku do vojny na Ukrajine, aby si s týmto konfliktom sami nemuseli špiniť ruky. Na Slovensku majú pre tieto účely podporovať spriaznených politikov, čo môže byť dôvodov rozsiahlych mediálnych a mimovládnych aktivít voči opozícii, najmä voči stranám ako Smer-SD, Hlas-SD, či Republika.

Jedným z obvinení, ktoré proamerickí politici v posledných dňoch uverejnili, je údajné financovanie politickej kampane opozície Ruskom. Takéto dezinformácie však už Smer-SD dementoval a exminister Jaroslav Naď (Demokrati) navyše pre svoje tvrdenia nemal akékoľvek zdroje, alebo dôkazy. Hovorilo sa o akejsi správe SIS, ktorej existenciu odmieta strana Sme rodina, ktorá má na čele SIS svojho nominanta.

Rusi vraj Ficovi peniaze nedávajú

„Je to vrcholne nepravdepodobné z dvoch dôvodov. Jeden dôvod je ten, že Rusi by nedali peniaze Ficovi a Smeru, lebo vedia, že to by sa takmer nedalo utajiť,“ myslí si Čarnogurský. „A nikde vo svete sa nič také zatiaľ nezistilo. Jedine, že Marine Le Pen poskytla pôžičku česko-ruská banka, keď jej francúzske banky nechceli poskytnúť pôžičku. Ale ona ju vtedy normálne splatila,“ doplnil.

Zdroj: yt/eReport

Naďovým cieľom je podľa neho výlučne politický boj. Spolieha sa, že občania si informácie neoverujú. Zneužíva teda to, proti čomu sám tvrdí, že bojuje. „Chcel vrhnúť podozrenie na Smer, aby odradil nejakých potenciálnych voličov Smeru od volenia Smeru,“ pokračuje Čarnogurský.

USA ako príčina vojen?

Celková pozícia USA vo svete je podľa neho relatívne „temná“. Krajina, ktorá o sebe hovorí ako o ostrove demokracie a slobody, je podľa neho pôvodcom väčšiny vojen posledných dekád: „USA podľa môjho názoru sú teraz mocenskou oporou najväčších nespravodlivých zásahov do medzinárodných vzťahov.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zdevastované Slovensko?

Aj zásahy USA v Európe vraj smrdia viac oportunizmom, ako pozitívnou snahou. „Považujem za vážne, že USA a VB robia politiku, ktorá hrozí vážnym zatiahnutím Slovenska do vojny. Rozšírením vojny na Ukrajine o východné krídlo, do ktorého aj my patríme. Chcú to preto, aby seba ušetrili. Zo slovenských letísk môžu štartovať lietadlá, ktoré budú potom lietať na Ukrajinu,“ dodal.

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa taktiež dozviete:

Sú ruskí vojaci demotivovaní?
Aké rozdiely vníma medzi USA a Ruskom?
Myslí si, že voľby môžu byť zmanipulované?
Hrozí, že Američania na Slovensku vybudujú vojenské základne?
Vidí súvislosti medzi volebnými úspechmi Zelenského, Čaputovej a Pavla?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čarnogurský pre eReport: USA chcú zatiahnuť Slovensko do vojny, aby ušetrili samých seba!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php