eReport.sk
Výchovná, dobre mierená!
Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha, foto:yt/smersd

Blaha s tvrdým vyjadrením: Dúfam, že nás nebude naháňať „čaputovská ideopolícia“ či tanky NATO!

Opozičný poslanec NR SR a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha tvrdí, že vojna na Ukrajine nie je slovenským národno-štátnym záujmom. Nič na tom podľa neho nemení ani stratégia viacerých médií, ktoré Blahu z princípu nepozývajú do diskusii. Vyvrcholením nepustenia Blahu do štúdia boli v minulosti aj vraj nebezpečné vyhrážky na adresu redaktorky RTVS Marty Jančkárovej, za ktoré polícia „zbalila“ 77 ročného dôchodcu z okresu Poltár. Ten vraj nemohol v tom momente ostať na slobode, čo si veľká časť spoločnosti vyložila ako klamstvo.

„Stokrát mi môžu skákať do reči, stokrát môžu šíriť konšpiračné teórie o Smere, pravdu neprehlušia. Každý na Slovensku dobre vie, že nie je v národno-štátnom záujme Slovenskej republiky viesť vojnu s jadrovou veľmocou – musíme zastaviť zbrojenie Ukrajiny, ako aj nenávisť voči Rusom,“ uviedol vo svojom najnovšom stanovisku Blaha.

Matovič, Heger, Ódor a záujmy veľmocí

Sociálno-demokratickí politici často upozorňujú, že záujmy zahraničných partnerov podľa nich vlády Igora Matoviča (OĽANO), Eduarda Hegera (Demokrati) a Ľudovíta Ódora uprednostňujú pred slovenskými národnými záujmami. Argumentujú pritom tým, že „Ukrajinci bojujú vo vojne aj za nás“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
  2. Ukrajina do NATO nepatrí
  3. Naď je najväčší konšpirátor

„Našou úlohou je robiť všetko pre mier a nie pre vojnu. Hovorí sa tomu – suverenita. Hovorím to na plné ústa – my sme Slovensko a nie NATO, už nech to konečne Krúpa a jemu podobní vojnoví štváči pochopia,“ pokračuje Blaha.

Prenasledovaný?

Narazil taktiež na fakt, že na Slovensku sa rozbiehajú rozsiahle kampane cez mimovládny sektor a najnovšie si u nás plánuje zaplatiť mediálnu kampaň aj samotná NATO.

„Dúfam, že takýto strašný ´mierový extrémizmus´ mohol zaznieť. A že nás za tento náš názor nebude naháňať čaputovská ideopolícia či tanky NATO. Rovnako lebo v slobode a demokracii si nikdy nemôžeš byť istý,“ uzavrel Blaha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha s tvrdým vyjadrením: Dúfam, že nás nebude naháňať „čaputovská ideopolícia“ či tanky NATO!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php