eReport.sk
Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD).
Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD). Foto: tasr

Kamenický: Progresívne Slovensko sa snaží oklamať voličov rovnako ako Matovič!

Útoky na opozičnú stranu Smer-SD v mediálnom priestore rastú ako huby po daždi. Bývalí vládni politici sa s plnou chuťou začali tváriť, že sú opozičnými politikmi a v kútiku duše pravdepodobne tak nejak dúfajú, že občania zabudnú na Slovensko v rokoch 2020 až 2023, kedy tu vládli nominanti strán OĽANO, Sme rodina, SASKA, Za ľudí a v neposlednom rade, aj keď nelegitímne a bez výsledku v parlamentných voľbách, aj Demokrati.

Rétoricky sa začínajú tieto strany približovať k tvrdeniu, že za posledné volebné obdobie a zlyhania vlád Matoviča a Hegera nemôžu oni, ale opozičná strana Smer-SD a Robert Fico. Podľa podpredsedu strany Ladislava Kamenickému takéto stanoviská neslúžia len Matovičovi, ale aj Progresívne Slovensko. A tieto strany majú podľa bývalého ministra financií spoločnú ešte jednu vec.

Chcú pomôcť progresívcom?

„Cieľom tejto rétoriky je len to, aby Progresívne Slovensko na čele s prezidentkou Čaputovou vyzeralo ako prísľub ružových zajtrajškov pre Slovensko. Presne takto Matovič v minulých voľbách oklamal štvrtinu voličov na Slovensku. Dnes žneme výsledky a Slovensko má dnes druhú najnižšiu životnú úroveň v EÚ.

Treba naviac pripomenúť, že viacero poslancov, ktorí sa dnes javia byť novými politikmi, vládu podporovalo vo väčšine jej rozhodnutí. A zmena nálepky zo „Za ľudí“ na „Progresívne Slovensko“ zjavne na zahmlenie pohľadu ľudí nepostačí.

Valášek a Krúpa kopali za Matoviča

„Najkomickejšie na tom je to, že svoju vlastnú vládu dnes kritizoval poslanec Valášek (dnes za Progresívne Slovensko), ktorý bol za Matovičovej vlády šéfom európskeho výboru NR SR za Remišovej stranu Za ľudí. Poslanec Krúpa bývalý Oľaňák ako repa, dnes kovaný Saskár, potvrdil, že dokáže kopať za kohokoľvek a kedykoľvek, a to aj proti svojim bývalým chlebodarcom. Hádka dvoch oľaňákov Krúpu a Šipoša bolo komickou ukážkou, ako demagogicky vedia politici meniť svoju rétoriku. Veď čo, veď sme pred voľbami,“ pokračuje Kamenický.

Ten upozorňuje na bizarné výmeny názorov, ktoré snaha niektorých politikov očistiť sa prináša. „Čerešničkou na torte bol spor Krúpu a Šipoša o to, či sa vypilo viac alkoholu v Dubaji (SAS) alebo v Liptovskom Jáne (Oľano). Dokonalý cirkus Humberto,“ uvádza.

Útoky bez dôkazov

Súčasťou útokov na Smer sú tvrdenia o pláne zmeniť prezidentskú voľbu, čo o záhadnom človeku, ktorý má chodiť do Moskvy pre peniaze na kampaň Smeru. Žiadne z týchto tvrdení nebolo aktérmi vysvetlené, ani dokázané a Smer sa voči podobným obvineniam ohradil

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď je najväčší konšpirátor
  2. Výchovná, dobre mierená!

„Dnes je každému jasné, že Naď klamal o tom, že Smer je vraj platený z Moskvy. Nikto nemá ani tú slušnosť, aby sa za to ospravedlnil a médiá na Slovensku týždeň rozoberajú tento hoax. Veď čo, však sa to dá pred voľbami proti Smeru ešte použiť. Na druhej strane, keď Smer prinesie škandalózne odhalenia, tak to médiá prestane zaujímať hodinu po našej tlačovke. Jasné fakty sa spochybňujú a prezentujú sa ako hoaxy,“ dodal Kamenický.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Progresívne Slovensko sa snaží oklamať voličov rovnako ako Matovič!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php