eReport.sk
intenzívna podpora Ukrajiny
uzana Čaputová, prezident Rumunska Klaus Iohannis a bulharská viceprezidentka Iliana Jotová, foto:tasr

Čaputová na samite B9: Najlepším spôsobom, ako obnoviť mier, je intenzívna podpora Ukrajiny!

Najlepším spôsobom, ako obnoviť mier v Európe, je pokračujúca intenzívna podpora Ukrajiny. Uviedla to v utorok prezidentka SR Zuzana Čaputová na začiatku samitu Bukureštskej deviatky (B9) na Bratislavskom hrade.

Intenzívna podpora Ukrajiny?

Vďaka medzinárodnej pomoci a odvahe Ukrajincov kontroluje Rusko na Ukrajine menej územia než minulý rok, poznamenala Čaputová. Všetci chceme ukončiť túto humanitárnu katastrofu, ktorú zažívajú Ukrajinci, dodala.

Krajiny sú odolné

Pripomenula, že lídri krajín B9 boli vlani na samite tohto zoskupenia v Rumunsku zjednotení, no obávali sa pokračujúcej ruskej vojny na Ukrajine a jej dôsledkov. Teraz je však podľa nej jasné, že krajiny B9 sú oveľa odolnejšie, než očakávali ich oponenti. Prezidentka dodala, že lídri štátov B9 majú v Bratislave možnosť diskutovať o svojich prioritách pre júlový samit NATO vo Vilniuse.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr
  2. Cenzurovať je demokratické
  3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  4. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

„Smotánka“ v Bratislave

Bukureštská deviatka (B9) je neformálne zoskupenie krajín východného krídla NATO, do ktorého okrem Slovenska patrí Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko. Na Bratislavský hrad okrem lídrov týchto krajín prišiel aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Bulharsko zastupuje viceprezidentka Iliana Jotová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová na samite B9: Najlepším spôsobom, ako obnoviť mier, je intenzívna podpora Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php