eReport.sk
Novak Djokovič, foto:tasr

Djokovič chce zrejme ukázať, že vakcinácia nie je jedinou cestou! Prispeje k porazeniu covidu?

Srbský tenista Novak Djokovič to s bojom proti podporovateľom očkovania zjavne myslí vážne. Po tom, čo bol vykázaný z Austrálie a nebolo mu umožnené štartovať na svetoznámom turnaji Australian Open kvôli nedodržaniu miestnych pandemických opatrení vyšlo na povrch, že sa rozhodol kúpiť 80-percentný podiel dánskej biotechnologickej spoločnosti QuantBioRes, ktorá vyvíja liek proti ochoreniu covid-19.

Informáciu pre agentúru Reuters potvrdil šéf podniku Ivan Loncarevic. K investícii do firmy malo pri tom prísť už v roku 2020.

Chce zatieniť vakcíny?

Spoločnosť síce nepatrí medzi najväčšie v Dánsku, ale rozhodne nevyzerá, že by nebola akcieschopná. Mala by totižto disponovať technológiou RRM pre vývoj liekov a liečebných postupov na retrovírusy.

Spoločnosť disponuje rozsiahlym odborným tímom biochemikov, fyzikov, inžinierov a programátorov, ktorí sa zaoberajú štúdiom koronavírusu a podľa portálu hnonline.sk taktiež začína pracovať na rôznych spôsoboch jeho liečby. Je teda možné, že sa snaží Djokovič ukázať, že vakcinácia nie je jedinou cestou, ako zdolať pandémiu?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Djokovič chce zrejme ukázať, že vakcinácia nie je jedinou cestou! Prispeje k porazeniu covidu?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti