eReport.sk
Ladislav Kamenický, Jana Bittó Ciganiková, Gyiorgy Gyimesi, foto:TA3

Dírer v gay tričku šokoval Gyimesiho! Má však moderátor dávať do popredia svoje názory?

Vo včerajšej relácii spravodajskej televízie TA3 „V politike“ nastal moment, ktorý bol šokujúci nie len pre diskutujúcich, ale aj pre divákov. Vládny poslanec György Gyimesi (OĽANO) nedávno spolu s opozičným poslancom Tomášom Tarabom (ŽIVOT-NS) predložil návrh na zákaz dúhových vlajok na verejných budovách. Toto sa však logicky stretlo s nevôľou LGBTI komunity. K tej sa otvorene priznáva aj moderátor relácie Richard Dírer, ktorý sa rozhodol Gyimesiho v rámci relácie konfrontovať. Podľa mnohých je však otázne, či je takéto vyjadrovanie svojich osobných názorov moderátorom politickej diskusie profesionálne a vhodné.

„Špeciálne kvôli vám som si dal svoje gay tričko. Aký máte s nami problém?“ spýtal sa Dírer Gyimesiho v závere relácie. Gyimesi však tvrdí, že chce týmto zákonom chrániť slovenskú štátnosť. Na jednej strane je pravda, že diskusia sa od uverejnenia návrhu točí okolo komunity homosexuálov a deklarovaná podstata zákona veľa priestoru nedostáva, na druhej strane je otázne, či sa dá veriť úprimnosti politika zastupujúceho záujmy maďarskej menšiny v otázke slovenskej štátnosti a snahy o jej udržanie.

Cigániková vs. Gyimesi

Tento návrh sa pri tom ihneď stal ďalším bodom sporov medzi vládnymi stranami OĽANO a SaS. Proti Gyimesiho argumentom sa dokonca aj priamo v relácii postavila vládna poslankyňa Janka Bittó Cigániková (SaS). Návrh zákona považuje za utláčanie menšiny, nie za ochranu štátnosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  2. Robert Kaliňák na snímke z videa
  3. Ján Drgonec
  4. Eduard Chmelár
  5. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).

Poslankyňa Jana Bitto Cigániková z SaS mu oponovala so slovami, že takto postavený návrh nie je ochranou štátnosti, ako sa v návrhu zákona uvádza, ale utláčaním menšiny. „Naša komunita bude rada, keď prídete s návrhom, ktorý nám uľahčí život,“ pridal sa Dírer ku kritike zo strany Bittó Cigánikovej.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dírer v gay tričku šokoval Gyimesiho! Má však moderátor dávať do popredia svoje názory?

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti