eReport.sk
Nie je vojnou USA s Ruskom
Vpravo dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: tasr/mosr

Reznikova nahradí šéf vojenského spravodajstva Kyrylo Budanov. Termín nie je známy


Reznikova dobehla korupcia. Ukrajinského ministra obrany Olexija Reznikova v tejto funkcii nahradí náčelník Hlavnej spravodajskej správy Ministerstva obrany Kyrylo Budanov. Podľa agentúry AFP o tom v nedeľu informoval poslanec ukrajinského parlamentu a predseda frakcie vládnej strany Sluha národa Davyd Arachamija.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Irak je blízky spojenec Iránu
  2. Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?
  3. Príde aj na prezidentovho syn?
  4. Nadchádzajúce stretnutie taiwanskej prezidentky Cchaj Jing-wen s predsedom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Kevinom McCarthym v USA ešte viac "poškodí" vzťahy medzi Pekingom a Washingtonom.

„Personálnu politiku diktuje vojna,“ vyhlásil Arachamija, pričom dodal: „Čas a okolnosti si vyžadujú posilnenie a preskupenie.“ Podľa poslanca vládnej strany Sluha národa sa takéto zmeny budú diať aj v budúcnosti. Časový harmonogram, kedy dôjde k avizovanej zmene, Arachamija neuviedol.

Odvolanie

Britská stanica BBC v nedeľu informovala, že poslanci vládnej strany Sluha národa sa na zasadnutí svojej frakcie rozhodli podporiť návrh na odvolanie Reznikova z postu ministra obrany. Súhlasia aj s odvolaním ministra pre strategický priemysel Pavla Riabikina.

Ďalšie zmeny

Podľa zdrojov zo strany Sluha národa má parlament odobriť aj nomináciu Igora Klymenka na post ministra vnútra a Vasyľa Maľuka za šéfa SBU. Obaja sú teraz vedením týchto rezortov poverení len dočasne.

Reznikova dobehla korupcia

AFP pripomína, že v januári boli pre korupčné škandály odvolaní viacerí štátni predstavitelia vrátane zamestnancov rezortu obrany.

Podľa médií ministerstvo podpísalo zmluvy na nákup potravín za ceny, ktoré boli dvoj- až trojnásobne vyššie než sú súčasné ceny bežných potravín. Reznikov (56) je ukrajinským ministrom obrany od 4. novembra 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Reznikova nahradí šéf vojenského spravodajstva Kyrylo Budanov. Termín nie je známy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: