eReport.sk
Irak je blízky spojenec Iránu
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Lavrov pricestoval do Bagdadu na rozhovory o energiách a potravinovej bezpečnosti


Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov pricestoval do Iraku na rozhovory o energiách a potravinovej bezpečnosti vo svetle konfliktu na Ukrajine, oznámil hovorca irackého rezortu diplomacie. Informovala o tom agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Načisto sme sa zbláznili?
  2. Michal Kaliňák v našom štúdiu.
  3. Príde aj na prezidentovho syn?

Lavrov pristál v nedeľu neskoro večer v Bagdade, kde vedie veľkú delegáciu zahŕňajúcu predstaviteľov ropných a plynárenských firiem a investorov, uviedol hovorca pre AFP.

Rokovania

V pondelok bude šéf ruskej diplomacie rokovať s irackým partnerom Fuádom Husajnom. Stretne sa tiež s premiérom Muhammadom Šijá Súdáním, prezidentom Abdul Latifom Rašídom a predsedom parlamentu parliament speaker Muhammadom Halbúsím.

Partneri

Hovorca ministerstva zahraničných vecí podľa štátnej agentúry INA povedal, že návšteva Lavrova „potvrdzuje otvorenosť Iraku voči všetkým partnerom a priateľom.“ Zdôraznil tiež význam prilákania investícií, najmä v energetike.

Irak, blízky spojenec Iránu, má tiež strategické vzťahy so Spojenými štátmi, ktoré majú v krajine stále svojich vojakov v rámci medzinárodnej koalície bojujúcej proti skupine Islamský štát.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov pricestoval do Bagdadu na rozhovory o energiách a potravinovej bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: