tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). Foto: tasr

Smerák Melicher o uzatváraní hraníc: Mikulec prihral kontrolu migrácie kamošom zo súkromných firiem!

Podľa člena predsedníctva opozičnej strany Smer-SD Igora Melichera nesie zodpovednosť zo uzatváranie hraníc so Slovenskom minister vnútra Roman Mikulec, ktorý po začiatku vojny na Ukrajine dal manažment migrácie do rúk súkromných firiem aj napriek tomu, že ministerstvo na takúto činnosť má mať kapacity. Po Česku obnovuje kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko a Maďarsko. Bezpečnostné riziká teda pravdepodobne nie sú ani subjektívne, ani malé.

„Po Česku zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko. Dôvodom je zvýšená nelegálna migrácia, pri ktorej využívajú migranti Slovensko ako tranzitnú krajinu smerom na západ. Do tejto situácie sme sa nemuseli dostať, ak by sme mali na Slovensku vládu, pre ktorú nie je štát len dojnou kravou na prihrávanie tučných zákaziek pre svojich kamošov. V momente, keď bolo jasné, že Slovensko zasiahne migračná vlna a Slovensko sa zmení na tranzitnú krajinu, mal štát posilniť svoje kapacity, odchytávať prevádzačov a prerušiť toky nelegálnej migrácie,“ myslí si Melicher.

Desiatky miliónov eur pre firmy blízke OĽANO?

Melicher zachádza vo svojej kritike ešte ďalej a tvrdí, že za zákazky dostanú súkromné firmy desiatky miliónov eur. Podľa tvrdení jedného z mladých politických talentov Smeru sa pri tom malo jednať o firmy, ktoré majú blízko k hlavnej vládnej strane OĽANO, ktorej predsedá minister financií Igor Matovič.

Foto: fb/igormelicher

„Namiesto toho sme sa však zo strany ministra Mikulca dočkali prihratia zákazky na riešenie utečeneckej a migračnej krízy v hodnote desiatok miliónov euro zo štátneho rozpočtu dvom firmám spriazneným OĽaNO. Keby to však boli nejaké skúsené firmy, tak by človek ešte privrel oči. Lenže tieto firmy sa špecializujú na oslavy, podnikové eventy a podávanie občerstvenia. A takéto firmy dostali na Slovensku kontrolu nad tranzitom a migráciou,“ skonštatoval mladý politik.

„Matovičovi kamoši si napakovali vrecká“

Zverenie migračnej krízy do rúk súkromných spoločností je už dlhodobo kritizované nie len parlamentnou opozíciou, ale napríklad aj dobrovoľníkmi, ktorých tieto spoločnosti nahradili na hraniciach. Štát teda vynakladal výdavky na niečo, čo mohol mať vďaka ochote ľudí aj zdarma.

„OĽaNO tak vymenilo bezpečnosť a pripravenosť Slovenska za zákazky pre „ich ľudí,“ ktorí im ozvučovali volebnú noc a chystali chlebíčky. Kamoši Matoviča a Hegera si napakovali vrecká a slovenskí občania na oplátku dostali kontroly na hraniciach s Českom a Rakúskom,“ uzavrel Melicher.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Melicher o uzatváraní hraníc: Mikulec prihral kontrolu migrácie kamošom zo súkromných firiem!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku