eReport.sk
chodec Matej Tóth si dáva na tréningu megaporciu kilometrov
chodec Matej Tóth, foto: instagram

MAKAČ TÓTH Takúto nálož kilometrov si dáva na tréningu v Tokiu. Trúfli by ste si?

Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth (38) je na sklonku svojej kariéry na posledných olympijských hrách. To však neznamená, že sa na svoje preteky poctivo nepripravuje. Chôdza patrí na olympiáde v Tokiu medzi najťažšie športy. Súťažiaci musia prejsť od štartu do cieľa až neuveriteľných 50 kilometrov! Práve veľká fyzická zaťaž vyžaduje poctivú prípravu

Atletické súťaže na olympijských hrách v Tokiu sa síce už dávno rozbehli, ale chodecká časť slovenskej výpravy je ešte v plnom tréningovom nasadení pred svojimi vystúpeniami pod piatimi kruhmi. Rozdiel je len v tom, že štvorica slovenských reprezentantov sa už presunula do dejiska olympijských súťaží v chôdzi do Sappora.

FOTO MATEJA TÓTHA (38) POČAS PRETEKOV NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Megaporcia kilometrov na “raňajky”

„Na tréningy máme vyčlenený len 900-metrový okruh v okolí štadióna alebo 400 metrov po vonkajšej strane rýchlokorčuliarskeho oválu štadióna Makomanai Sekisui Heim, kde sa v roku 1972 uskutočnil otvárací aj záverečný ceremoniál ZOH v Sappore,“ informoval zo Sappora Matej Tóth. Bežne si najúspešnejší slovenský chodec a zlatý olympionik z Ria de Janeira dáva na ranné tréningy 15 až 25 kilometrov. Čo je nemožné pre obyčajného človeka, pre rodáka z Nitry bežná rutina.

FOTO MATEJA TÓTHA (38) POČAS TRÉNINGU NÁJDETE V GALÉRII

Foto: Strava

Posledné preteky v kariére

Matej Tóth sa dôkladne pripravuje na preteky pod piatimi kruhmi aj práve preto, že pôjde o historicky poslednú päťdesiatku na vrcholnej atletickej úrovni, budú to zrejme aj posledné medzinárodné preteky slovenského multišampióna v kariére. Tóth už viackrát avizoval, že po Tokiu sa bude chcieť rozlúčiť s kariérou na Slovensku.

Viac o Matejovi Tóthovi sa dočítate TU:

  1. Danka Barteková prišla o miesto v MOV
  2. Štvorkajak
  3. Slovenskí reprezentanti v štvorkajaku

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport