eReport.sk
Čo by sa stalo, keby išlo o snem OĽANO?
Predseda Smeru Robert Fico, foto:tasr

Odchody spravodajcov nestačili. Rada pre mediálne služby začala pre snem Smeru-SD konanie voči RTVS!

Čo by sa stalo, keby išlo o snem OĽANO? Rada pre mediálne služby (RpMS) začala správne konanie voči Rozhlasu a televízii Slovenska (RTVS). Dôvodom je odvysielanie Slávnostného snemu Smeru-SD na spravodajskom okruhu RTVS :24. TASR o tom informovala hovorkyňa RpMS Lucia Michelčíková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Igor Melicher, šéf petičného referendového výboru zo strany Smer-SD.
  2. NAKA zasahuje ako komando
  3. Cenzúrovaný ekonóm Sachs
  4. Už by aj stačilo!

Snem

Program RTVS odvysielala 17. 11. 2022. Podľa RpMS mohlo ním dôjsť k nezabezpečeniu objektívnosti a nestrannosti programu aktuálnej publicistiky a k porušeniu zákazu vysielania politickej reklamy.

Pre odvysielanie prejavu Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD na spravodajskom okruhu RTVS odišla zo svojho postu riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Mária Hlucháňová. Z postov z toho istého dôvodu odišli aj ďalší vedúci televízneho spravodajstva.

Smer-SD

„V Slovenskej televízii vyhodili celé vedenie spravodajstva tejto vraj verejnoprávnej televízie, lebo počas štátneho sviatku 17. novembra, naživo odvysielala môj príhovor na sneme najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany SMER – slovenská sociálna demokracia. Môj prejav bol vraj znepokojujúci,“ uviedol tesne po kauze Robert Fico.

Čo by sa stalo, keby išlo o snem OĽANO?

Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj označil odvysielanie spomínaného prejavu Fica na spravodajskom okruhu RTVS za nešťastné a veľmi znepokojivé.

„Vážení priatelia, snívam alebo naozaj v kalendári vidím rok 2022 a nie normalizačný rok, napríklad 1977? Neexistuje väčšie opľutie štátneho sviatku slobody a demokracie, ako vyhodiť novinárov za to, že nechali odvysielať prejav opozičného politika,“ zhodnotil vtedy tiež predseda Smer-SD.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odchody spravodajcov nestačili. Rada pre mediálne služby začala pre snem Smeru-SD konanie voči RTVS!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti