eReport.sk
Čína chce zintenzívniť spoluprácu
Čínsky prezident Si Ťin-pching (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: tasr

Čína chce zintenzívniť spoluprácu s ruskou armádou! Putin to popieral


Čína chce zintenzívniť spoluprácu. Čínska armáda je pripravená spolupracovať s ruskými ozbrojenými silami na posilňovaní strategickej komunikácie a koordinácie. Vo štvrtok to uviedlo čínske ministerstvo obrany.

Čína chce zintenzívniť spoluprácu

Rusko a Čína budú tiež spolupracovať na implementovaní svetových bezpečnostných iniciatív, povedal na pravidelnej tlačovej konferencii hovorca čínskeho rezortu obrany.

Spoločné hliadky Číny a Ruska

Hovorca dodal, že ruská a čínska armáda budú tiež pokračovať vo vykonávaní spoločných námorných a leteckých hliadok i organizovaní vojenských cvičení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ako to teda je?
  2. Rusko musí byť vylúčene!
  3. Sloboda prejavu hrozbou?

Putin zdôraznil

Čínsky prezident Si Ťin-pching minulý týždeň navštívil Moskvu a stretol sa s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Obaja lídri podpísali dokumenty o strategickej spolupráci. Putin v nedeľu zdôraznil, že Rusko a Čína nevytvárajú vojenskú alianciu a v spojitosti so vzájomnou vojenskou spoluprácou nič neskrývajú.

Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga

Španielsky premiér Pedro Sánchez vo štvrtok na hospodárskom fór v Číne žiadal dialóg, solidaritu a spoluprácu s cieľom riešiť globálne výzvy ako klimatická zmena či vojna na Ukrajine. Čína chce zintenzívniť spoluprácu

Ľudstvo čelí globálnym výzvam bezprecedentných rozmerov,“ povedal španielsky premiér. Tie podľa jeho slov predstavuje klimatická zmena, pandémia a brutálna a nezákonná agresia Ruska voči Ukrajine; ktoré spôsobujú obrovskú humanitárnu krízu v oblasti potravín i bezpečnosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína chce zintenzívniť spoluprácu s ruskou armádou! Putin to popieral

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: